פרסום ראשון: ישראלי ממרכז הארץ נעצר בדובאי בחשד לסחר בכמות גדולה של סמים במקום. ביום ראשון צפוי להתקיים דיון ראשון בעניינו בבית משפט מקומי באמירויות.  

החשוד מיוצג על ידי עורכי הדין אורי בן נתן וניק קאופמן שיצרו קשר עם משטרת הסמים המקומית. סנגורו, בן נתן אמר ל-N12: "נודע לנו כי מוחזק בדובאי לאחר שנעצר בחשד לסחר בסם בכמות גדולה. אנו בקשר עם משטרת הסמים בדובאי. לכשייווצר קשר עם מרשנו נוכל להגיב לחשדות בצורה מיטבית". 

עו"ד אורי בן נתן
עו"ד אורי בן נתן

עו"ד זיו אגמון, מומחה למשפט באיחוד האמירויות ובעל משרד עורכי דין בדובאי ובתל אביב, סיפר: "כמי שייצג לא מעט מקרים של ישראלים וזרים שלאחרונה נתפסים בדובאי על עבירות סמים, אני מבחין בהחמרה משמעותית ברף הענישה שבעבירות מסוג זה". 

לדבריו, "על אף החופש, האווירה הקלילה ומסיבות, צריך לזכור שמדובר במדינה מוסלמית ושמרנית. סמים מכל סוג הם מחוץ לחוק ושתיית אלכוהול מותר רק לזרים ובעלי אישור. לצערי, הישראלים שמגיעים לכאן לא מבינים עד כמה העבירה חמורה וכדאי שידעו שעבירות סמים יכולות להוביל למאסרי עולם. בפעולות סחר מחמירים אחת כמה וכמה".

עו"ד זיו אגמון
עו"ד זיו אגמון

עוד הדגיש עו"ד אגמון כי המשטרה ושלטונות האכיפה והמשפט במדינה "מתייחסים לישראלים בכבוד גדול ובכפפות של משי, אך גזר הדין יכול להיות מאוד משמעותי וכבד - ובמיוחד כשהנציגות הדיפלומטית לא מתערבת במקרים כאלה".