קנצלר אוסטריה סבסטיאן קורץ הודיע הערב (שבת) כי הוא מתכוון לפרוש מתפקידו והציע כי שר החוץ אלכסנדר שלנברג יתפוס את מקומו כקנצלר. הודעתו של קורץ מגיעה לאחר שהוא נחקר השבוע בחשד לשוחד ולהפרת אמונים. על פי החשד, משרד האוצר במדינה רכש פרסומות בכלי התקשורת - בתמורה לסיקור חיובי למפלגתו של קורץ.

"אנחנו זקוקים עכשיו ליציבות", אמר קורץ במסיבת העיתונאים. "עלינו למנוע כאוס ולהבטיח את המשך היציבות במדינה". עם זאת, התעקש הקנצלר המתפטר פעם נוספת כי ההאשמות נגדו "שקריות, ואני אוכל להבהיר זאת. אני משוכנע בכך עמוקות".

המפלגה הירוקה באוסטריה, היושבת בקואליציה, הטילה ספק ביכולת של קורץ להישאר במשרד הקנצלר בשל העבירות שבהן הוא מואשם. קורץ, שנחשב כמי שהיה בקשרים חמים במיוחד עם ישראל ויו"ר האופוזיציה בנימין נתניהו, הבהיר כי הוא מתכוון להישאר מנהיג מפלגתו השמרנית "מפלגת העם" בפרלמנט.

בתחילת השבוע אמרו התובעים האוסטרים כי הקנצלר, כמו גם תשעה חשודים נוספים נחקרו על שוחד לאחר שחוקרים ביצעו פשיטות על משרדי המפלגה. במפלגה הירוקה דרשו מקורץ וממפלגתו למנות "אדם בלתי תלוי" שיחליף אותו.

בשנת 2019 הודח הקנצלר קורץ מתפקידו בהצבעת אי-אמון שנערכה בפרלמנט האוסטרי בצל פרשת שחיתות אחרת. במהלך ההצבעה התפטר סגנו של קורץ, כריסטיאן שטראכה ממפלגת החירות האוסטרית. הסגן תועד מציע שוחד לאחיינית של אוליגרך רוסי. בעקבות הפרשה, פיטר קורץ את השרים ממפלגת החירות והם תמכו בהצבעה על הדחתו יחד עם האופוזיציה. לאחר מכן, קורץ הרכיב ממשלה לאחר שניצח בבחירות שנערכו בחודש ספטמבר באותה שנה.