המיליונר האמריקני רוברט דורסט שהורשע ברצח חברתו ונשלח למאסר עולם נמצא חיובי לקורונה - וחובר להנשמה. הוא הורשע ברצח לאחר שהודה בכך בטעות בעת צילומי סדרת הדוקו הג'ינקס, והוקלט ללא ידיעתו. עורך דינו סיפר שהוא לא נראה טוב במהלך הדיון האחרון בבית המשפט: "אנחנו מאוד מודאגים".

"נודע לנו שבדיקת הקורונה שלו יצאה חיובית, אז אנחנו מאוד מודאגים", סיפר עורך דינו דיק דג'ורין. הוא הוסיף כי הוא הבחין שדרסט נראה לא טוב במהלך המשפט ביום חמישי האחרון. "הוא נראה נורא במהלך הדיון שבו ניתן גזר הדין, הייתי מאוד מודאג עוד לפני תוצאת הקורונה החיובית כי היו לו קשיי נשימה, הוא אפילו התקשה לדבר, הוא נראה הכי רע שיש".

"פסיכופת נרקיסיסט"

רוברט דורסט בן ה-78 הוא נצר לאחת מהמשפחות העשירות ובעלות ההשפעה בניו-יורק - הטייקון השתתף בסדרת ריאליטי של HBO , שבפרק האחרון שלה נשמע ממלמל לעצמו: "מה לעזאזל עשיתי? הרגתי את כולם, כמובן". אותו תיעוד הוביל להרשעתו ברצח של חברתו הטובה סוזן ברמן בשנת 2000.

שעות לפני שהפרק האחרון בתכנית הדוקומנטרית עלה לאוויר, הרשויות עצרו את דורסט בניו-אורלינס בעקבות הרצח של ברמן. אותו קטע וידיאו שפורסם בטלוויזיה הופעל גם בעת המשפט נגדו.

דרסט (צילום: רויטרס, חדשות)
רוברט דרסט, ארכיון | צילום: רויטרס, חדשות

הנרצחת סוזן ברמן הייתה כתבת לענייני פשע ששימשה דוברת של דורסט בעת שהיה חשוד בהיעלמותה של אשתו. ברמן נמצאה ירויה בראשה בביתה שבשכונה היוקרתית בברלי הילס, על פי החשד הסיבה לרצח הייתה כדי למנוע ממנה לדבר עם המשטרה.

התובע קרא לדורסט בן ה-78 "פסיכופת נרקיסיסט". אחיו, דאגלס דורסט, העיד גם הוא במשפט ואמר לשופטים: "הוא ישמח להרוג אותי". ב-BBC דווח שהוא ככל הנראה ימות מאחורי הסורגים. התובעים טענו שדורסט למעשה רצח 3 אנשים. האדם השלישי היה שכן קשיש בשם מוריס בלאק, שגילה את זהותו של דורסט בעת שהתחבא במדינת טקסס בשנת 2011, אך דורסט הצליח לצאת זכאי מאשמה במקרה זה - בטענה שהרג אותו מתוך הגנה עצמית.