המשטרה בגרמניה חושדת שאחות מארגון "הצלב האדום" הזריקה תמיסות מלח במקום חיסונים נגד קורונה ל-8,600 תושבים. לפי הפרסום באתר ה"גרדיאן" הבריטי, הרשויות פנו אל אלפי התושבים שהאחות חיסנה במהלך מרץ-אפריל האחרונים וביקשו מהם להגיע ולקבל זריקת חיסון נוספת. "אני המום לחלוטין", כתב חבר מועצה מקומי בפוסט בפייסבוק, בתגובה לפרסום המקרה.

הפרשה התרחשה במרכז חיסונים בפריסלנד רובע כפרי קרוב לחוף הצפוני במדינה. הנפגעים העיקריים ממעשיה של האחות הם בני האוכלוסייה הקשישה, שהגיעו להתחסן ראשונים. למרות שתמיסת המלח אינה מזיקה, מדובר באוכלוסייה שנמצאת בסיכון גבוה לחלות בנגיף ולמעשה לא קיבלה חיסון.

מתחסנים נגד קורונה בגרמניה (צילום: רויטרס)
לאלפים הוזרקו תמיסות מלח במקום חיסונים, אילוסטרציה | צילום: רויטרס

חוקר משטרה מקומי בשם פיטר באר הסביר כי בהתבסס על עדויות, קיים חשד סביר כי נשקפת סכנה למי שטופל על ידי האחות. על כן, למרות שהיא עדיין לא נעצרה או הואשמה רשמית בפרשה, ברשויות כבר קראו לתושבים להגיע ולקבל שוב את הזריקה.

נכון לשעה זו, במשטרה טוענים שהמניע לפשע עדיין לא ידוע, אולם החוקרים חשפו כי בעמוד הפייסבוק של החשודה אותרו פוסטים בהם הביעה דעות סקפטיות בנוגע לחיסונים. שדרנית באחד מערוצי הרדיו המקומיים דיווחה שהתיק הועבר ליחידה מיוחדת במשטרה שחוקרת פשעים ממניעים פוליטיים.

המשטרה בגרמניה סירבה להגיב לפרשה מחוץ לשעות העבודה.