"מורים המקדמים טרור ואנטישמיות": למעלה מ-100 מורים ואנשי צוות של אונר"א, סוכנות האו"ם המפעילה בתי ספר ושירותים חברתיים לפלסטינים, קידמו באופן פעיל ברשתות החברתיות אלימות, אנטישמיות וביטויי תמיכה במתקפות אלימות על ישראלים – כך לפי דו"ח חדש שפרסם היום (שני) ארגון זכויות האדם UN Watch.

מהמסמך עולה כי עובדי אונר"א הפועלים בעזה, ביהודה ושומרון, בלבנון, בסוריה ובירדן, פעלו באופן פומבי להסתה אנטישמית, אנטי-ישראלית ולתמיכה בטרור. אחד מהם הוא המורה למתמטיקה נאהד שראווי, ששיתף סרטון של היטלר לצד המשפט: "על מנת להעשיר ולרומם את רוחכם ומחשבתכם".

דוגמה נוספת היא המורה חוסני מאסרי שמלמד באיו"ש והעלה פוסט עם תכנים אנטישמיים על קונספירציה לפיה היהודים זוממים לשלוט בעולם, המציאו את הקורונה ורוצים להשמיד את האיסלאם. בפוסטים נוספים שיתפו אותם מורים תכנים של ארגון הטרור חמאס - באחד הצילומים מופיע ילד שמחזיק נשק, בקריקטורה נוספת מוצג פעיל חמאס כגיבור תחת הכיתוב: "נשוב לאדמה - האדמה שלנו ונחזור אליה".

 

 

בדו"ח מופיעים 113 מקרים שהצליח ארגון זכויות האדם לתעד, בין השאר בדפי הפייסבוק של אותם מורים ועובדי אונר"א נוספים, אך ההערכה היא כי התופעה הרבה יותר גדולה. עוד נכתב כי על אף הפניות הרבות שביצע הארגון לאונר"א עם תיעוד של אותם ביטויים, הארגון לא נקט באף אמצעים כלפי המורים המסיתים.

משרדי אונר"א ברצועת עזה (צילום: Abed Rahim Khatib / Flash90, חדשות)
משרדי אונר"א בעזה | צילום: Abed Rahim Khatib / Flash90, חדשות

הלל נוייר, מנכ"ל ארגון UN Watch אמר: "ארגון אונר"א, הטוען כי יש לו 'אפס סובלנות למעשי הסתה', ממשיך ביודעין ובאופן עקבי להעסיק תומכי טרור ואנטישמיות. אנו קוראים לממשלות המממנות את אונר"א לנקוט באמצעים ולשבור את מעגל הרשע המעמיד דורות חדשים המתחנכים על שנאה ועל אלימות כנגד יהודים. על אונר"א לגנות פומבית את עובדי הסוכנות אשר מסיתים לטרור ולאנטישמיות ולהפסיק לאלתר את עבודתם".