ה-FBI פרסם הלילה (בין שבת לראשון) מסמכים ראשונים שהיו חסויים עד כה, מחקירת אסון התאומים. המסמכים, שפורסמו בהוראת נשיא ארצות הברית ג'ו ביידן, מעלים חשד כי ממשלת סעודיה תמכה בחוטפי המטוסים שהתנגשו במגדלים. 

מדובר במסמכים מסווגים משנת 2016, המספקים פרטים על חקירת ה-FBI של תמיכה לוגיסטית מצד גורם קונסולרי סעודי ומי שחשוד כסוכן ביון סעודי. על פי החשד, התמיכה ניתנה ללפחות שניים מהחוטפים.

>> להאזנה לכל הפרקים של "אחד ביום" לחצו כאן

המסמכים מפרטים קשרים רבים ועדויות שהובילו לחשד שסטודנט בשם עומאר אל-ביומי ששהה בלוס אנג'לס, היה סוכן ביון סעודי. לפי המסמכים, הוא היה מעורב ביותר וסיפק סיוע לנסיעות, לינה ומימון עבור שניים מהחוטפים.

ביום רביעי האחרון מסרה שגרירות סעודיה בוושינגטון כי היא מברכת על פרסום המסכמים, אך הדגישה כי "כל טענה שערב הסעודית מעורבת באירועי 11 בספטמבר היא שגויה לחלוטין".

20 שנה לאסון התאומים (צילום: רויטרס)
20 שנה לאסון התאומים | צילום: רויטרס

אתמול נערכו טקסי זיכרון רבים בארצות הברית, לציון 20 שנה לאסון התאומים. נשיא ארצות הברית ג'ו ביידן השתתף בטקסים בשלושת מוקדי המתקפה, ובמהלך היום הוקראו שמותיהם של כל 2,983 ההרוגים. גם הנשיא לשעבר ג'ורג' וו. בוש, שכיהן בזמן פיגועי 11 בספטמבר, נאם בטקס זיכרון לקורבנות טיסה 93 בפנסילבניה. הדגל האמריקני הורד מבניין הפנגטון, שעליו התרסקה טיסה אמריקן איירלינס מספר 77.