מנובמבר הקרוב: ארה"ב תסיר את הגבלות הנסיעה על מטיילים מחוסנים מבריטניה וממרבית מדינות האיחוד האירופי – והם יוכלו להיכנס למדינה, כך הודיע ​​היום (שני) ממשל ביידן. המהלך יביא לסיומה של מדיניות "איסור הנסיעות" הכללית שהטיל הנשיא לשעבר טראמפ עוד בשלביה המוקדמים של מגפת הקורונה.

פרט לבריטניה ולעשרות מדינות מהאיחוד האירופי, הצעד יקבל תוקף גם על נוסעים מחוסנים מאירלנד, סין, אירן, ברזיל, דרום אפריקה והודו. המצב הנהוג כעת הוא שרק אזרחים אמריקנים, משפחותיהם הקרובות, בעלי גרין קארד ובעלי "פטור מאינטרסים לאומיים" (NIE) יכולים לטוס לארה"ב אם שהו בבריטניה או באיחוד האירופי בשבועיים שקדמו לכך.

>> לאן אפשר לטוס

הבית הלבן הבהיר כי אותם נוסעים יידרשו החל מנובמבר הקרוב להוכיח כי עברו חיסון מלא וביצעו בדיקת קורונה שלילית עד 72 שעות לרגע יציאתם מהארץ. המהלך יהווה חלק ממערכת נסיעות חדשה בארה"ב שעליה שוקדים שם כעת – במסגרתה יציבו כללים חדשים אם אדם נחשף למאומת לקורונה. צעדים אלו צפויים להשפיע בעיקר על אמריקנים לא מחוסנים שייאלצו לעמוד בדרישות בדיקה מחמירות יותר.

על רקע ברית ההגנה AUKUS שבמסגרתה חתמו ארה"ב, בריטניה ואוסטרליה על הסכם לרכישת צוללות גרעיניות שיגנו על אוסטרליה מפני איום סיני, במחלקת המדינה האמריקנית הכחישו כי שינוי המדיניות הוא ניסיון לרכך את היחסים מול אירופה – ובעיקר מול צרפת. הסכם הצוללות האוסטרלי נחתם לאחר שוושינגטון ניהלה בעניינו משא ומתן ללא ידיעתה של פריז, שהחזירה בתגובה על כך את שגריריה בארה"ב ובאוסטרליה.