צפון קוריאה הודיעה כי ביצעה אתמול (שלישי) ניסוי בטיל חדש שפיתחה, שמסוגל לנוע במהירות על-קולית ובכך להקשות על מערכות הגנה ליירטו. התקשורת המקומית דיווחה שלניסוי הייתה "משמעות אסטרטגית רבה", משום שצפון קוריאה מעוניינת לחזק את יכולות ההגנה שלה "פי אלף". בעקבות השיגור, הודיע צבא ארה"ב שהטיל לא סיכן את אנשיו או את בני בריתם של האמריקנים.

בדרום קוריאה השכנה עקבו אחר הניסוי החדש, שמגיע כשבועיים לאחר ששתי הקוריאות ביצעו ניסויי טילים משטחן. רמטכ"ל הדרום הודיע שהטיל שוגר אתמול ממחוז צ'אגנג סמוך לשעה 6 בבוקר, וביפן, שעקבה גם היא אחרי הנעשה בקוריאה הצפונית, טענו כי מדובר בטיל בליסטי.

צפו במצעד הצבאי בצפון קוריאה (צילום: CNN, חדשות)
מצעד צבאי בפיונגיאנג, ארכיון | צילום: CNN, חדשות

בעקבות רצף השיגורים והמתח בחצי האי הקוריאני, ביקש נשיא דרום קוריאה מיועציו לגבש ניתוח מקיף של פעולותיה האחרונות של השכנה מצפון, ולגבש תגובה. "מצער שהטיל שוגר דווקא בתקופה שבה חשוב מאוד לייצב את המצב בחצי האי", אמר דובר צבא הדרום.

לפני כשבועיים, אחרי הניסוי הקודם של פיונגיאנג, גינתה וושינגטון את השיגור וטענה שמדובר איום על שכנותיה של צפון קוריאה. למרות שיגור מקביל מצידה של סאול - האמריקנים לא גינו גם אותו. מאז טענו הצפון קוריאנים שהם מוכנים לחדש את השיחות שהופסקו עם הדרום, אם זו תחדול מ"המדיניות העוינת" שלה.