בבית המשפט באלבמה גזר היום (שבת) 25 שנות מאסר על שוטר שירה למוות באדם אובדני. בשנת 2018 הוזעק השוטר וויליאם (בן) דארבי לסייע לאזרח ג'פרי פרקר, שהצמיד אקדח לראשו ואיים לשלוח יד בנפשו. לפי כתב האישום, 11 שניות בלבד לאחר שהגיע למקום – ירה דארבי בחשוד וגרם למותו. 

ביל פארקס, חברו של ג'פרי פרקר, העיד: "ג'ף היה במצב נפשי, היו לו בעיות והוא ביקש עזרה". עוד הוא סיפר כי שוטר אחר שהגיע למקום הצליח להשתלט על האירוע, אולם לפתע הגיע דארבי וירה בפרקר תוך שניות בודדות.

בתביעה הדגישו במהלך גזר הדין כי חומרת המקרה ראויה לעונש ארוך. "אדם חף מפשע נרצח", מסר התובע טים גאן בהודעתו לתקשורת. "בן אדם קרא לעזרה וקיבל את וויליאם דארבי".

השוטר הודה במעשה והביע חרטה: "הלחיצה על ההדק לא נעשתה בזדון", טען. בסרטון שצולם במצלמת הגוף של השוטרים, נראה הנאשם ממבקש מהקורבן להניח את הנשק, ובתגובה הוא משך בכתפיו. לטענת השוטר, התנועה החדה גרמה לו לחשוש שפרקר יסיט את הנשק וייפגע באחד השוטרים.

עוד סיפר השוטר הנאשם במהלך המשפט: "לאחר הירי הייתי מתעורר באמצע הלילה, חושב על מר פארקר – מדמיין את פניו ואת ארוסתו. "לא הייתה כוונה רעה או זדון. אני אנושי, אני נוצרי. אני מצטער ומבקש רחמים".

החלטת בית המשפט לגזור שנות מאסר ארוכות על השוטר זכתה לביקורת מצד ראש העיר ומפקד המשטרה. לעומת זאת, בני משפחתו של הקורבן הדגישו כי הם מקווים שהחלטה זו תדרבן את רשויות אכיפת החוק לשנות את אופן התייחסותם למתמודדי נפש.