צרפת הסכימה אמש (רביעי) להחזיר את שגרירה לארה"ב והנשיא ג'ו ביידן הבטיח שלא להדיר את צרפת בהחלטות בנושא ביטחון הנוגעות לברית ההגנה בין המדינות. ההחלטה התקבלה לאחר שיחת טלפון ראשונה משותפת של נשיא ארה"ב ביידן ונשיא צרפת מקרון, מאז שפרץ המשבר הדיפלומטי החמור סביב החלטת ארצות הברית לחתום על הסכם צוללות עם אוסטרליה ובריטניה מאחורי גבו של מקרון.

בהודעה משותפת שפורסמה לאחר ששיחת הטלפון הסתיימה, ביידן ומקרון הסכימו להיפגש באירופה בסוף חודש אוקטובר, כנראה במהלך פסגת ה-G20, כדי לדון כיצד לקדם ולשפר את ההתייעצויות בין המדינות בעתיד.

מקרון כבר הודיע שיחזיר בשבוע הבא את השגריר לוושינגטון, אך לא היה בהודעה שום סימן לכך שארה"ב או אוסטרליה מתכוונים לחזור מהחלטתם המשותפת לפעול יחד בבניית הצוללות הגרעיניות – ההחלטה שעוררה את זעם הצרפתים והציתה את המשבר.

ביידן אמר במקום זאת כי ארה"ב תספק עזרה נוספת לפעילות נגד טרור שמנהלת צרפת באזור סאהל באפריקה. "שני המנהיגים הסכימו כי שני הצדדים היו מרוויחים מקיום התייעצויות פתוחות בין בעלות הברית בנושאים בעלי עניין אסטרטגי לצרפת ולשותפינו באירופה. הנשיא ביידן מסר את מחויבותו המתמשכת בעניין זה", נכתב בהודעה המשותפת של השניים.

עוד נכתב כי "המנהיגים החליטו לפתוח תהליך של התייעצויות מעמיקות, שמטרתן ליצור תנאים להבטחת האמון ולהציע צעדים קונקרטיים לקראת יעדים משותפים... הנשיא ביידן אישר שוב את החשיבות האסטרטגית של המעורבות הצרפתית והאירופית במערך אזור הודו-האוקיינוס ​​השקט".