השרפה ה"מסתורית" גבתה קורבנות: אמש פרצו להבות באחד ממרכזי המחקר המובחרים של משמרות המהפכה במערב טהרן. סוכנות הידיעות רויטרס פרסמה אתמול כי שלושה נפצעו, וברשתות החברתיות נפוצו שמועות על הנפגעים, והיום (שני) אישרו משמרות המהפכה כי בתקרית נהרגו שני אנשים.

"שני עובדים - מורטזה קרימי וחוסיין עבדי - מתו בשרפה בתוך אחד ממכוני המחקר במערב טהרן", הודיעו משמרות המהפכה. הנסיבות של האיש עדיין לא התבררו: בתוך זמן קצר הושגה שליטה על הלהבות, אך לא היה ניתן להציל את חייהם של שני העובדים. 

לפי משמרות המהפכה השרפה פרצה במרכז מחקר שנמצא במערב הבירה - אזור שבו נרשמו כמה אירועים חריגים בחודשים האחרונים. אחד מהם הוא פגיעה במתקן לייצור צנטריפוגות. לפני כחודשיים התרחש אירוע דומה כאשר פיצוץ עז נשמע בטהרן כתוצאה מחבלה בצינור גז. כלי התקשורת המקומיים, שמזוהים עם משמרות המהפכה, טענו כי מדובר בפיצוץ בתוך בניין שכתוצאה ממנו נפגע אדם אחד.

בתוך כך, ארה"ב פנתה לסוכנות הבין-לאומית לאנרגיה אטומית והבהירה כי על אירן לעמוד בסיכומים ולאפשר לפקחי הסוכנות גישה לכל האתרים, זאת לאחר הפרסום ב-WSJ כי נמנעה גישת הפקחים למתקן לייצור צנטריפוגות בעיר קארג'. עוד אמרו בוושינגטון כי על אירן לעמוד בהבטחתה לארח את ראש הסוכנות גרוסי ב-12 בספטמבר.