אירוע חסר תקדים בעירק: מנהיגים סונים ושיעים בולטים קראו היום (שישי) בגלוי לכונן שלום עם ישראל. בכינוס שהתקיים הערב בעיר אירביל, בירת כורדיסטן העירקית, התייצבו המנהיגים, לרבות מנהיג פדרציית השבטים הגדולה ביותר במזרח התיכון - שבטי שמר - וגנרלים לשעבר בצבא העירקי, ודרשו שעירק תצטרף ל"הסכמי אברהם" - הסכמי השלום שחתמו איחוד האמירויות ובחריין עם ישראל לפני כשנה. 

בכינוס, שהועבר בשידור ישיר בכמה רשתות חברתיות, התארח בין השאר חמי פרס, בנו של נשיא המדינה וראש הממשלה המנוח שמעון פרס ז"ל, שדיבר בעברית על הנחיצות של כינון יחסי שלום. הדגש בכינוס היה על תרומתם של יהודי עירק לבניין הממשל שם ולתרבותה של המדינה - וההכרח לקיים את הקשרים עמם בהיותם אזרחים ישראלים.

את הכינוס אבטחו כוחות הביטחון הכורדיים וניתנה לו ברכה על ידי איחוד האמירויות הערביות. מקצת הדוברים קשרו בין הקריאה לשלום עם ישראל לבין הדרישה לכונן ממשל פדרלי בעירק. 

שר החוץ יאיר לפיד בירך על היוזמה התקדימית: "מהיום שנכנסה הממשלה הזאת לתפקידה, המטרה שלנו היא להרחיב את הסכמי אברהם. האירוע בעיראק מעורר תקווה למקומות שלא חשבנו עליהם בעבר". לפיד הוסיף כי לישראל ולעירק "היסטוריה משותפת ושורשים בקהילה היהודית" ואמר, "בכל מקום שבו יושיטו לנו יד נעשה הכל כדי להושיט חזרה".