אבי קנר, בעלים של רשת מרכולים בניו יורק, הודיע אתמול (שני) שהוא מצמצם את מכירת בן & ג'ריס, בתגובה על הודעת החברה שהיא תפסיק למכור גלידה ביהודה ושומרון. קנר הוא בן לישראלים, דובר עברית בעצמו ואחד הבעלים של רשת "מורטון וויליאמס", שיש לה 16 סניפים בעיר ניו יורק.

מיד אחרי ההודעה, קנר כינס את ועד הדירקטוריון והם הודיעו שיצמצמו ב-70% לפחות את המכירות של בן & ג'ריס. המשמעות היא שהם לא יחדשו את המלאי באותו קצב שהם מחדשים כיום. כבר עכשיו מורידים בחברת "מורטון וויליאמס" את הסחורה למקום נמוך יותר.

אבי קנר בעלים של רשת סופרמרקטים בניו יורק

קנר אמר שהוא קיבל אלפי תגובות תומכות. הוא טוען שחברות נוספות ילכו בצעד הזה, גם כדי לתמוך בישראל, אבל גם כדי לעשות הפרדה בין הפוליטיקה לבין מה שקורה בחנויות המזון ובעולם העסקים.

פגשנו אותו אתמול ושוחחנו איתו על המהלך הזה. הוא ביקש להעביר מסר לאזרחי ישראל: "כולנו, יהודים ולא יהודים, החלטנו שלא יכולים להמשיך ככה. מקווה שהם ישנו את מה שהם עשו, אבל אם לא - חברות אחרות יראו את זה ולא יעשו אותו דבר".

אבי קנר בעלים של רשת סופרמרקטים בניו יורק

אמש התייחס דובר משרד החוץ של ארצות הברית, נד פרייס, להודעת בן & ג'ריס. פרייס ציין כי בן & ג'ריס היא חברה פרטית, אך אמר באופן כללי כי הממשל מתנגד לכל ניסיון לדה-לגיטימציה של ישראל.