רוברט דורסט בן ה-78 הוא נצר לאחת מהמשפחות העשירות ובעלות ההשפעה בניו-יורק - הטייקון השתתף בסדרת ריאליטי של HBO , שבפרק האחרון שלה נשמע ממלמל לעצמו: "מה לעזאזל עשיתי? הרגתי את כולם, כמובן". אותו תיעוד הוביל להרשעתו ברצח של חברתו הטובה סוזן ברמן בשנת 2000.

שעות לפני שהפרק האחרון בתכנית הדוקומנטרית עלה לאוויר, הרשויות עצרו את דורסט בניו-אורלינס בעקבות הרצח של ברמן. אותו קטע וידיאו שפורסם בטלוויזיה הופעל גם בעת המשפט נגדו.

הנרצחת סוזן ברמן הייתה כתבת לענייני פשע ששימשה דוברת של דורסט בעת שהיה חשוד בהיעלמותה של אשתו. ברמן נמצאה ירויה בראשה בביתה שבשכונה היוקרתית בברלי הילס, על פי החשד הסיבה לרצח הייתה כדי למנוע ממנה לדבר עם המשטרה.

התובע קרא לדורסט בן ה-78 "פסיכופת נרקיסיסט". אחיו, דאגלס דורסט, העיד גם הוא במשפט ואמר לשופטים: "הוא ישמח להרוג אותי". ב-BBC דווח שהוא ככל הנראה ימות מאחורי הסורגים.

 רוברט דורסט במשפט הרצח שלו בבית המשפט באינגלווד (צילום: reuters)
רוברט דורסט בסגירת טיעונים במשפט הרצח שלו בבית המשפט באינגלווד | צילום: reuters

בשימוע מוקדם יותר הוצגו קטעים מתוך סרט מ-2010 שעסק בחיי הנישואין של הטייקון דורסט. בסרט השתתף גם השחקן המוכר ריאן גוסלינג שגילם אותו כרוצח. מי שביים אותו הוא אנדרו ג'רקי – אותו האיש שאחראי לביום סדרת הריאליטי שהובילה להרשעתו.

אשתו המנוחה של דורסט, קת'לין מק'קורמק, הייתה סטודנטית לרפואה שנעדרה בשנת 1982 – ההשערות הן שהיא איננה בין החיים. עם ההחלטה של מערכת המשפט בלוס אנג'לס להרשיע אותו ברצח של ברמן, משפחתה של אשתו המנוחה בניו-יורק הגישה גם היא בקשה להעמיד אותו לדין.

התובעים טענו שדורסט למעשה רצח 3 אנשים. האדם השלישי היה שכן קשיש בשם מוריס בלאק, שגילה את זהותו של דורסט בעת שהתחבא במדינת טקסס בשנת 2011, אך דורסט הצליח לצאת זכאי מאשמה במקרה זה - בטענה שהרג אותו מתוך הגנה עצמית. גזר דינו הסופי יינתן ב-18 באוקטובר.