מבצע "שומר החומות" ותקיפות צה"ל ברצועת עזה גררו ביקורת נרחבת בעולם, ובימים האחרונים תועדו כמה תקיפות של ישראלים ויהודים על ידי מפגינים פרו-פלסטינים. הלילה (שישי) פרצו פעם נוספת עימותים בין הצדדים, והפעם באתרים מרכזיים בעיר ניו יורק, והמשטרה נאלצה להפריד בין הניצים. באירוע אחר שהתרחש במסעדה בעיר, פלסטינים תקפו סועדים, ירקו לעברם והשליכו עליהם בקבוק מים.

בטיימס סקוור התאספו קבוצות של מפגינים עם דגלי ישראל ופלסטין, שהניפו שלטים קראו קריאות זה נגד זה. עשרות שוטרים שהיו במקום חצצו ביניהם ומנעו עימות פיזי. במקביל, ברחוב 47 באזור היהלומים של מנהטן, שבו שוכנים עסקים רבים של של יהודים וישראלים, מפגינים פרו-פלסטינים שעברו במקום במכוניות שלהם מחו נגד ישראל, הניפו דגלי פלסטין וחלקם אף התעמתו עם מילולית עם העובדים ועם עוברי אורח נוספים. בהמשך, חזיז נזרק למדרכה והתפוצץ.

בקונסוליה הישראלית בעיר הגיבו באופן רשמי על ההפגנות האלימות: "ניו יורק, כעיר מגוונת שחיות בה קהילות רבות, היא מוקד למחאות מסוג זה וגם בעבר ראינו כאן בזמנים מתוחים הפגנות נגד ישראל. גל המחאות הנוכחי שונה מהקודמים בכך שההפגנות רחבות יותר, ארסיות יותר ולצערנו גם אלימות יותר. ישנו קשר ישיר בין האג'נדה המוצהרת של חמאס להביא לחיסולה של מדינת ישראל, לבין סיסמאות המפגינים החותרות תחת הלגטימציה של מדינת ישראל כמדינת הלאום היהודית".

בקונסוליה הוסיפו: "עם זאת, נגד אותן הפגנות, הקהילה הישראלית והיהודית עומדות איתנות ומארגנות עצרות תמיכה בישראל בהשתתפות עשרות אלפים. לצד הקהילה הישראלית והיהודית עומדים מנהיגים מקומיים ונבחרי ציבור, המגנים בכל תוקף את ההפגנות האלימות וניצבים ליד ישראל בזמנים אלו. הקונסוליה הישראלית נמצאת בקשר תדיר עם משטרת ניו יורק והנהגת הארגונים היהודיים על מנת להבטיח שביטחונם של היהודים הרבים החיים בעיר יישמר".