מלך ירדן התייחס היום (רביעי) לראשונה לאירועים שהתרחשו במדינתו בימים האחרונים ונחשבו בתחילה ל"ניסיון הפיכה" מצד אחיו למחצה הנסיך חמזה. "חמזה התחייב להישאר נאמן לדרכי אבותינו וסבותינו", הצהיר עבדאללה והוסיף: "הוא נמצא בארמון המלוכה עם משפחתו תחת הגנתי".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

המלך עבדאללה שיתף: "האירועים האחרונים אינם המסוכנים או הקשים ביותר שאיתם התמודדה ארצנו, אבל היו הכואבים ביותר עבורי". בדבריו אישר עבדאללה את הדיווחים אתמול לפיהם, התגבש מתווה פיוס בינו לבין הנסיך חמזה בתיווכו של דודו, הנסיך חסן.

יורש העצר חמזה (צילום: רויטרס)
הנסיך חמזה | צילום: רויטרס

אתמול חתם חמזה על מכתב שבו הצהיר: "שם את עצמי בידי המלך, ומדגיש כי אשאר מחויב לחוקה הירדנית ושתמיד אעזור ואסייע למלך וליורש העצר". עוד נכתב כי "האינטרסים של המולדת חייבים להישאר מעל לכל שיקול, על כולנו לעמוד מאחורי המלך במאמציו להגן על ירדן ועל האינטרסים הלאומיים שלה". מהמכתב עולה כי חמזה מוותר על שאיפותיו לשלוט בירדן וזונח את התחרות עם יורש העצר, בנו של המלך עבדאללה. 

עבדאללה התייחס גם למעצרם של עשרות אנשים נוספים בתחילת השבוע, במסגרת סיכול ניסיון ההפיכה ואמר שהנושא נמצא תחת חקירה בהתאם לחוק והוא יטופל דרך מוסדות המדינה באופן האמיתי, הצודק ביותר ובשקיפות.

שכנותיה ובעלות בריתה של ירדן הביעו תמיכה בשלטונות במדינה לאחר התקרית. שר הביטחון גנץ מסר כי "מדובר בסוגיה פנימית ירדנית", ובארצות הברית הכריזו כי המלך עבדאללה "זוכה לתמיכה מלאה" מצדם.