ברני מיידוף, הבנקאי שהודה באשמת הההונאה הגדולה ביותר בהיסטוריה, מת בגיל 82 בכלא בארצות הברית, כך נמסר מלשכת בתי הסוהר בארה"ב. בשל בעיותיו הבריאותיות, עורכי דינו הגישו בשנה שעברה בקשה לשחרורו מהכלא, לאחר שנגזרו עליו 150 שנות מאסר בפועל, אך נדחו.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

מותו של מיידוף נקבע במרכז הרפואי הפדראלי בבוטנר שבצפון קרוליינה, ככל הנראה בנסיבות טבעיות, כך לפי אותו פרסום. מלשכת בתי הסוהר בארה"ב נמסרה ההודעה: "מיידוף שהורשע בניהול תוכנת הפונזי הגדולה ביותר בהיסטוריה, נפטר בכלא הפדרלי שבו ריצה עונש מאסר של 150 שנה".

סנגוריו של מיידוף טענו בעבר שהוא סובל ממחלת כליות בשלבים סופניים ומבעיות רפואיות כרוניות אחרות. בשנה שעברה, בעיצומה של מגפת הקורונה, הם הגישו מסמכים לבית המשפט בניסיון לשחרר את מיידוף מהכלא, בעודו בן 82, אך ללא הצלחה. קורבנותיו התנגדו למהלך, והשופט שדחה את הבקשה נימק: "כשהודעתי על גזר דינו ב-2009, זו באמת הייתה כוונתי המלאה - שהוא יסיים את חייו בכלא". הוא כינה את מעשיו של מיידוף כ"רשע יוצא דופן". 

בחודש יוני 2009 נגזרו עליו 150 שנות מאסר, בגין ההונאה שביצע שמוערכת בכ-64.8 מיליארד דולר. הוא הודה בעבר בכך שהונה אלפי לקוחות בהשקעות לאורך עשרות שנים. נפגעיו כללו בין השאר ארגוני צדקה, קרנות פנסיה וגם אנשים פרטיים - בין השאר גם שחקנים וידוענים, שחקני בייסבול ואחרים. לפי פרסום באתר בלומברג, נאמן שמונה על ידי בית המשפט החזיר מעל 13 מיליאד דולר, מתוך סכום משוער של כ-17.5 מיליארד דולר שהושקעו בעסקיו של מיידוף.

מעשיו של מיידוף נחשפו לרשויות בשנת 2008 על ידי שני בניו, שלא לקחו חלק בתוכניתו. חברת התיווך שלו שכנבה במגדל במנהטן, שם ניהל יחד עם קבוצה מצומצמת של עובדים את ההונאה: השתמש בתוכנת פונזי, שם לקח כסף ממשקיעים חדשים לטובת תשלום חובות למשקיעים קודמים. מיידוף עצמו טען שהחל לנקוט בדפוס זה בתחילת שנות ה-90, אך התביעה וכן רבים מנפגעיו סבורים שההונאה החלה עוד קודם לכן.