"קשה מאוד לקנוס כשיש צפיפות רבה": בעיצומו של הפסטיבל הדתי "קומבה מלה" בהודו - הרשויות במדינה הודיעו היום (רביעי) כי אובחנו 184,372 נדבקים חדשים בקורונה ביממה האחרונה - שיא של כמות נדבקים ביממה במדינה. למרות הנתונים, המפקח הכללי של המשטרה סיפר כי במהלך הבוקר כ-650 אלף בני אדם השתתפו ברחצה בנהר הגנגס כחלק מהפסטיבל.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

הודו דיווחה כי מאז פרוץ המגפה אובחנו 13.9 מיליון נדבקים. ביממה האחרונה 1,027 בני אדם מתו מהנגיף ומספרם הכולל בהודו מפרוץ המגפה עלה ל-172,085.

פסטיבל הקומבה מלה בהודו (צילום: רויטרס_)
המונים בפסטיבל "קומבה מלה" בהודו | צילום: רויטרס_

למרות התחלואה הקשה, מאות אלפי הינדים אדוקים השתתפו ברחצה בגנגס, כחלק מיום המפתח השלישי של פסטיבל "קומבה מלה". המפקח הכללי של המשטרה, סנג'אי גונג'יאל, העריך כי כ-650 אלף בני אדם השתתפו ברחצה. "אנשים שלא עוקבים אחרי ההגבלות החברתיות בשכונות נקנסים", סיפר והוסיף: "אבל קשה מאוד לקנוס אנשים כשהם צפופים מאוד". על פי סוכנות הידיעות רויטרס, נראה מעט מאוד עדויות להתרחקות חברתית או חבישת מסכות בפסטיבל.

פסטיבל הקומבה מלה בהודו (צילום: רויטרס_)
המונים בפסטיבל "קומבה מלה" בהודו | צילום: רויטרס_

מאז תחילת חודש אפריל, הודו מדורגת במקום הראשון בכמות הנדבקים החדשים ביממה. הממשלה מאשימה את הציבור שמסרב להישמע להוראות התנועה בין המחוזות והאינטראקציה החברתית.

המדינה העשירה ביותר בהודו מהרשטרה, מוקד הגל השני ההודי שבו יש רבע מהמקרים במדינה, מתחילה היום בסבב סגרים והגבלות חדש בניסיון לבלום את התפשטות נגיף הקורונה. במדינת גוג'וראט המערבית, כלי התקשורת המקומיים הראו תור ארוך של אמבולנסים שהמתינו מחוץ לבית החולים האזורי.