נגיף הקורונה ממשיך להכות במדינות רבות בעולם – ועל פי הנתונים שפורסמו הבוקר (שבת), מספר הקורבנות חצה את רף ה-3 מיליון. מאז פרוץ המגפה, אובחנו בסך הכל כמעט 140 מיליון בני אדם עם הנגיף, כשבצמרת נמצאת ארצות הברית עם כ-31 מיליון נדבקים. ברקע המספרים המדאיגים, בחברת פייזר הודיעו כי הם מעריכים שנדרשת מנה שלישית של החיסון שלהם – שנה אחרי קבלת המנה השנייה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בארצות הברית מתו עד כה כ-566 אלף בני אדם מהנגיף – המדינה עם הנתון הגבוה ביותר בעולם. אחריה, נמצאת ברזיל, שגם בה המגפה הכתה באופן קשה, עם כ-369 אלף מתים. במקסיקו מתו כ-211 אלף בני אדם, ובהודו – נרשמו 175 אלף קורבנות למגפה.

מאז נכנסה הקורונה לחיינו, אובחנו ברחבי העולם 139,939,103 בני אדם עם הנגיף. אחרי ארצות הברית עם 31 מיליון החולים שאובחנו בה, נמצאת הודו עם כ-14.5 מיליון נדבקים, וברזיל עם 13.8 מיליון.

מוקדם יותר השבוע נחצה באירופה רף מיליון המתים מקורונה, בקרב 52 המדינות שביבשת. "אנחנו נמצאים היום בנקודה קריטית של המגפה", הסבירה מריה ואן קרקוב, בכירה בארגון הבריאות העולמי. "הנגיף מתפשט בצורה מהירה. זה לא המצב שרצינו להיות בו 16 חודשים לתוך המגפה, זאת בזמן שאנחנו יודעים כבר כיצד להתמודד עמה".

ארה"ב שברה שיא עולמי כשביממה אחת מתו 2,000 איש (צילום: SKY NEWS)
מניין המתים ברחבי העולם ממשיך לעלות | צילום: SKY NEWS

בתוך כך, נראה שכמו בישראל, גם ברחבי העולם תולים את התקוות לעצירת ההתפשטות הרחבה של המגפה בחיסון נגד קורונה, בין השאר של חברת פייזר. המנכ"ל אלברט בורלא העריך ביום חמישי האחרון שהמחוסנים יצטרכו לקבל מנה נוספת של החיסון שנה לאחר החיסון השני. כלומר, מדובר בהמשך להערכות שפורסמו עד כה, לפיהן החיסון יצטרך להינתן על בסיס שנתי, בדומה לשפעת.