ספינת המכולות הענקית תקועה פעם נוספת? הרשויות במצרים עכבו את ספינת המשא הענקית "אברגיבן" בנמל השיט "פורט סעיד" על רקע סכסוך על נזקים כספיים - כך דווח היום (חמישי) ב-CNN. בית המשפט במצרים הורה לבעלי הספינה, שואי קיזן קיישה, לשלם פיצויים בסך 900 מיליון דולר כתוצאה מהפסדים שנגרמו למדינה לאחר שהספינה חסמה את מעבר התנועה הימית בתעלה במשך כשבוע בחודש מרץ האחרון.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

פעולת החילוץ הבינלאומית ערכה שעות ארוכות ועוררה דאגה רבה בעולם המסחר, זאת מכיוון שתעלת סואץ משמשת נתיב שיט מרכזי בעולם המסחר הימי. בכל יום שחלף, עיכבה ספינת המשא עשרות ספינות מרחבי העולם עד שלבסוף אילצה כ-450 סירות להמתין במקום עד לשחרורה. על פי הדיווחים, חלק מהספינות נושאו מכליות נפט, גז טבעי או גז נוזלי ולפחות ב-10 מהן היו משלוחים של בעלי חיים.

ספינת הענק אבר גיבן תקועה בתעלת סואץ (צילום: רויטרס, שי פרנקו, רויטרס)
צילום: רויטרס, שי פרנקו, רויטרס

המנהל הטכני של הספינה, ברנרד שולץ, הדגיש אתמול כי "הספינה הוכרזה ככשירה להמשך שיט מנמל "פורט סעיד" שבמצרים, אולם נעצרה במדינה בעקבות הסכסוך בין רשות תעלת סואץ לבין בעלי כלי השיט".

עוד הוסיף כי "ההחלטה של ​​המצרים לעצור את המשך השיט של הספינה מאכזבת ביותר. הצוות שהיה על הסיפון שיתפו פעולה באופן מלא עם כל הרשויות במהלך חקירת האירוע. המטרה העיקרית כעת היא למצוא פתרון מהיר שיאפשר את שחרור הספינה"