גבר ישראלי נורה הלילה (בין שני לשלישי) למוות במהלך ניסיון שוד שאירע בעיר בולטימור שבארצות הברית. הגבר שנרצח, אפרים גורדון בן ה-31, שהה בעיר הגדולה במדינת מרילנד כדי לחגוג בחתונת בן דודו. הוא נורה בכניסה לבית המשפחה ונהרג במקום. גופתו בדרך לארץ, והיום הוא יובא למנוחות.

"אנחנו מאמינים שזה היה ניסיון שוד שהפך לקטלני", אמר מפקד משטרת בולטימור מייקל הריסון, כשנשאל על המקרה. חבר המועצה איזי שלייפר סיפר כי מצלמות האבטחה קלטו את החשודים הולכים באזור התקרית סמוך לזמן הירי, ולאחר מכן הם אף נראים כשהם מתקרבים אל גורדון עצמו ששהה ליד הבית.

"אנשים רבים שולחים לי צילומי וידיאו ממצלמות האבטחה שלהם מכאן וגם כמה רחובות מכאן, שמציגים כמה אנשים שעוברים בשכונה", אמר חבר המועצה. "מה שראינו קרוב יותר למיקום הבית, זה שהם עוברים ברחוב, בשעה שגורדון חונה את המכונית שלו והולך לבית כרגיל, ואז הם ניגשים אליו". עם זאת, המשטרה לא פרסמה צילומים או תיאור של החשודים.

בני המשפחה סיפרו כי גורדון היה אדם חביב שנהג תמיד בדרכי נועם, ועבד בחברה בתחום טכנולוגיית המידע. "הוא היה אדם נפלא ונתגעגע אליו מאוד", אמר קרוב משפחתו. "קיבלנו בבעתה את הידיעה המחרידה כי בננו אפרים גורדון ז"ל נרצח בדם קר ברחובות בולטימור", נכתב בהודעה מטעם משפחתו בארץ.

"Shock in Baltimore: 31-year-old Efraim Gordon, a young Chabad man from Israel who was visiting Baltimore for a family...

Posted by Baltimore Zionist District on Monday, May 3, 2021

"הוא היה אחד האנשים החיוביים ביותר שיש, תמיד היה מוכן לתת יד ולעזור לכולם, אפילו לזרים מוחלטים. היה לו לב זהב", הוסיפו בהודעת המשפחה. "הוא עשה את המסע הקשה מישראל לארצות הברית כדי לשמח חתן וכלה, שם נרצח באכזריות על ידי כנופיות רחוב".

הרצח של גורדון, שאירע ברובע פורדס ליין שבצפון מערב בולטימור, הוא רק אחד מכמה מקרי רצח שהתרחשו בעיר ב-48 השעות האחרונות. ביום ראשון בערב נורו ארבעה גברים במרכז בולטימור, ואחד מהם מת מפצעיו מאוחר יותר. באירוע אלימות נוסף, נרצח גבר בדקירות סכין. מתחילת השנה נרצחו בבולטימור 105 בני אדם, לעומת 91 נרצחים בכל שנת 2020.