שוטרי משטרת אוהיו ירו הלילה (בין שלישי לרביעי) למוות במאקיה בראיינט, נערה שחורה בת 15, 30 דקות לפני שהשוטר שחנק למוות את ג'ורג' פלויד הורשע ברצח. השוטרים שהגיבו לדיווח על ניסיון דקירה ירו בבראיינט כמה פעמים, ולאחר מכן היא פונתה לבית החולים שם נקבע לאחר זמן קצר מותה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

האירוע התרחש בקולומבוס, עיר הבירה של מדינת אוהיו, ובסמוך לשעה ארבע התקבלה קריאה במוקד החירום על אישה שמנסה לדקור את האדם שנמצא בצד השני של קו הטלפון. השיחה נותקה וכוחות משטרה יצאו למקום, זיהו את בראיינט כחשודה, וירו בה כמה פעמים. זמן קצר לאחר שפונתה לבית החולים היא כאמור הוכרזה מתה.

הייזל בראיינט, דודתה של מאיקה, סיפרה כי אחייניתה גרה בבית אומנה סמוך למקום האירוע. הדודה אמרה לכלי תקשורת מקומי כי אחייניתה נקלעה לוויכוח עם אדם נוסף בבית האומנה ובמהלכו היא נטלה לידיה סכין. לדבריה, היא השליכה אותו לפני שכוחות המשטרה הגיעו לזירה, אולם על אף זאת היא נורתה למוות.

תגובות לאירוע הירי בקולומבוס, ארה"ב (צילום: רויטרס)
אזרחים בוכים בתגובה לאירוע הירי בקולומבוס | צילום: רויטרס

הגארדיאן הבריטי ציין כי על פי מצלמות הגוף של השוטרים, לאחר שהכוחות הגיעו למקום נראו כמה אנשים בגינה הקדמית, ובראיינט נראית לפתע מניפה את ידה עם מה שנחשד כסכין, כל זאת לעבר צעירה אחרת שנפלה אל הקרקע. בתגובה להתרחשות פתח אחד השוטרים בירי לעבר הנערה, שהתמוטטה ונפלה על רכב שהיה בסמוך. הווידאו לאחר מכן מראה סכין מטבח זרוק על המדרכה הקרובה לבראיינט.

הירי כאמור התרחש כחצי שעה לפני הרשעתו של דרק שובין ברצח ג'ורג' פלויד, מה שהאפיל על השמחה וההקלה של האמריקנים והקהילה השחורה בארה"ב בפרט. בתגובה לתקרית, מפגינים חסמו כבישים באזור ואף פשטו על מטה המשטרה המקומית. "אנחנו לא זכאים לחגוג כלום", אמר אחד המפגינים. "בסוף, אתה יודע מה, אתה לא יכול להיות שחור".