נשיא ארצות הברית נפרד מאחד מחבריו הטובים ביותר של האדם - ושלו: עם כניסתו של ג'ו ביידן לבית הלבן, הגיעו איתו גם שני ידידים על ארבע - צ'אמפ ומייג'ור. היום (שבת) הודיע ביידן בצער רב על מותו של צ'אמפ. "אנחנו אוהבים את ה'ילד' המתוק והטוב שלנו ונתגעגע אליו לעד", כתב בהודעה הרשמית.

ביידן הוסיף וכתב, בשמו ובשם רעייתו ג'יל: "בלב כבד אנחנו מודיעים שהרועה הגרמני האהוב שלנו צ'אמפ מת בשלוווה בבית. הוא היה בן לוויה נאמן ויקר שלנו במשך 13 השנים האחרונות וכל אחד במשפחת ביידן העריץ אותו". 

עוד הוסיף הנשיא: "ברגעים השמחים ביותר שלנו וגם באלו שהיו מלאים ביגון ואבל, הוא היה איתנו - רגיש לכל תחושה שלא נאמרה ולכל רגש". ביידן הדגיש: "גם כשכוחו נחלש בחודשים האחרונים, כשנכנסנו לחדר הוא מיד נעמד, כשכש בזנבו וביקש גירוד באוזן או בבטן. הוא רצה להיות בכל מקום שבו אנחנו היינו - והכול הפך יותר טוב כשהוא היה לידינו".

בארבע שנות כהונתו של טראמפ לא היו כלבים בבית הלבן, ועם היבחרו ביידן הודיע שיעבור עם שני כלבי המשפחה - צ'אמפ ומייג'ור. פחות מחודשיים אחרי שעברו לוושינגטון יחד עם הנשיא ורעייתו – שני הכלבים של ביידן הוחזרו זמנית לבית הפרטי של המשפחה בדלאוור. הסיבה הייתה תקרית אלימה שבה נשך מייג'ור איש אבטחה בבית הלבן.