8 בני אדם נהרגו אתמול (שישי) באירוע ירי המוני שאירע במתקן של חברת השליחויות פדקס באינדיאנפוליס שבמדינת אינדיאנה. 4 בני אדם נוספים נפצעו ופונו לבתי החולים. היורה בן ה-19 פתח באש בתוך המתקן של חברת השליחויות ומחוצה לו, הרג 8 אנשים, פצע כמה נוספים - ולבסוף התאבד.

 לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

היורה זוהה כברנדון הול, צעיר בן 19 שעבד בעבר בפדקס. אמו דווחה לרשויות לפני כשנה שהוא מהווה סכנה. הנשיא ביידן הגיב לאירוע וקרא לקונגרס לנקוט בצעדים למען החמרת המגבלות על נשיאת נשק. ביידן הוסיף ואמר כי "זה חייב להיגמר. זו בושה לאומית".

ברנדון הול, בן ה-19 שהרג 8 בני אדם והתאבד (צילום:  INDIANA BUREAU OF MOTOR VEHICLES)
ברנדון הול, בן ה-19 שהרג 8 בני אדם והתאבד | צילום: INDIANA BUREAU OF MOTOR VEHICLES

"היורה הגיע אל החנייה, הוא יצא מרכבו ומיד החל לירות", סיפרו במשטרה המקומית, "לאחר הירי הראשוני במתחם החנייה, הוא נכנס לתוך מתקן הדואר והמשיך לירות. הגענו לזירה מאוד סוערת עם קורבנות ועדי ראייה שרצו בזירה". עוד הוסיפו במשטרת אינדיאנפוליס כי ברגע שהשוטרים הגיעו לזירה, היורה התאבד. 

השוטרים במקום עדיין בוחנים אם היורה החזיק ברשותו כמה כלי נשק ולא רק אחד. שני אנשים שהיו בזירה סיפרו בעדותם ששמעו לפחות 10 יריות. "אחרי ששמעתי יריות, הסתכלתי וראיתי גופה מאחורי הרכב בחניה", סיפר אחד מהם, "תודה לאל שאני עדיין פה - חשבתי שהולכים לירות בי".

זירת הירי באינדיאנפוליס (צילום: sky news)
זירת הירי באינדיאנפוליס | צילום: sky news

דובר חברת השליחויות פדקס, שבמבנה שלה התרחש האירוע, אמר כי "הבטיחות נמצאת בראש סדר העדיפויות שלהם. מחשבותינו נמצאות עם כל אלה שנפגעו באירוע. אנו פועלים כדי לאסוף מידע נוסף ומשתפים פעולה עם הרשויות".