איומים כלפי האישה שעשתה היסטוריה: קמאלה האריס, סגנית הנשיא הראשונה בתולדות ארצות הברית, הפכה לאחרונה למטרה לאיום ברצח. המסר המאיים שהועבר לאסיר מאשתו הוביל לכתב אישום חמור.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

הנאשמת היא תושבת מיאמי בשם ניביין פטיט פלפס, שבעלה מרצה מאסר. היא שלחה את הסרטונים המאיימים דרך אפליקציה בשם Jpay, שנועדה להעברת מסרים בין אסירים ליקיריהם. במשך כמה ימים בחודש פברואר היא שלחה הודעות לבעלה ובהן - כך לפי כתב האישום - הביעה שנאה כלפי הנשיא ג'ו ביידן וסגניתו האריס. 

סוכן חשאי גילה בתחילת מרץ על הסרטונים, שבהם הושמע גם איום מפורש כלפי סגנית הנשיא: "קמאלה האריס, את הולכת למות. ימייך כבר ספורים". בסרטון אמר אמרה פלפס: "אני הולכת למטווח. אני נשבעת לאלוהים, בעוד 50 יום את הולכת למות. תסמני את זה ביומן". היא גם שלחה לבעלה תמונה מהמטווח והגישה בקשה לנשק.

השירות החשאי שם את ידו את התמונות והסרטונים, שלפי הרשויות מהווים איום מפורש ומוחשי בגלל ניסיון ההצטיידות בנשק. כשהחוקרים הגיעו לביתה של פלפס, היא סירבה לדבר איתם. אחר יומיים היא התקשרה לשירות החשאי ועדכנה שמקום עבודתה הוציא אותה לחופשה.

בכתב האישום מופיעה גם גרסתה של הנאשמת: "באותם הימים היא כעסה על כך שהאריס הושבעה כסגנית נשיא, אבל היא התגברה על זה. זה עבר לה. היא אמרה שמישהו הסביר לה שאזרחי ארצות הברית רשאים לבחור במי שירצו". עוד התברר בכתב האישום כי פלפס אמרה שהיא מאמינה ש"האריס לא באמת שחורה".