חיל האוויר האמריקני הפציץ מיליציות פרו-אירניות בעירק ובסוריה, כך אישר הפנטגון הלילה (בין ראשון לשני). התקיפות פגעו במתקן מבצעי ובמחסן נשק בשני מוקדים בסוריה ובמוקד אחד בעירק. על פי מרכז המעקב הסורי לזכויות אדם לפחות 5 בני אדם נהרגו בתקיפה.

בהודעת מחלקת ההגנה של ארצות הברית נאמר כי "בהוראת הנשיא ביידן, כוחות צבא ארה"ב ביצעו תקיפות אוויריות נגד מתקנים ששימשו מיליציות אירניות בגבול סוריה-עירק". בהודעה מטעם המרכז הסורי לזכויות אדם נאמר כי 5 אנשי צבא עירקים נהרגו במתקפות.

כוח דלתא (צילום: צבא ארצות הברית)
צבא ארה"ב בעירק | צילום: צבא ארצות הברית

בהודעת מחלקת ההגנה הובהר: "היעדים נבחרו משום שהם שימשו את המיליציות האירניות למתקפות של כלי טיס בלתי מאוישים נגד מתקנים אמריקניים וחיילים אמריקניים בעירק". עוד הוסבר כי "באופן ממוקד, התקיפה כוונה אל יעדים מבצעיים ומחסני אמל"ח בשני יעדים בסוריה וביעד אחד בעירק, סמוך לגבול בין 2 המדינות".

בין הארגונים שהותקפו גם ארגון הטרור העירקי "גדודי חיזבאללה", שהוקם ב-2007 על ידי כוח קודס האירני במטרה לסיים את הנוכחות האמריקנית בעירק. מפקד הארגון חוסל על ידי ארה"ב בראשית 2020 יחד עם מפקד כוח קודס, קאסם סולימאני.

בפברואר השנה תקפו האמריקנים מיליציות אירניות, גם כן בגבול סוריה-עירק, לאחר שהמיליציות ירו רקטות לעבר בסיסים אמריקניים בעירק. בהודעה הלילה כתב משרד ההגנה כי הכוחות האמריקניים נמצאים בעירק לבקשת הממשלה העירקית, במטרה לסייע לכוחות הביטחון במדינה להתמודד עם דאעש.