דובר צה"ל בערבית, אביחי אדרעי, פרסם היום (שבת) פוסט בפייסבוק שבו הוא פונה אל תושבי רצועת עזה - וקורא להם להתבונן בתמונות שמציגות את הרצועה לפני שחמאס פתח במערכה מול ישראל. "הטעות של חמאס היא שהוא פועל מתוך אזורים אזרחיים", כתב אדרעי. "התמונות מדברות בעד עצמן".

בתוך כך, הפלסטינים מדווחים כי שתי נשים ושמונה ילדים נהרגו בקריסת ביתו של בכיר החמאס אבו יוסף אבו חטב במחנה הפליטים שאטי, סמוך לחוף הים של עזה. האירוע התרחש בזמן הפצצות צה"ל באזור, אולם טרם נקבע בבירור אם המבנה התמוטט כתוצאה מתקיפת חיל האוויר או מסיבה אחרת.

התקיפות הישראליות נמשכות הבוקר לכל אורך הרצועה, ובייחוד בחלקה הצפוני. בשעות האחרונות מתקבלים דיווחים על תקיפות אינטנסיביות באחד המתחמים של חמאס באזור אל-אנסר, באזור המתקנים של חמאס בתל אל-האווה, במערב העיר עזה ובחאן יונס, שם הותקף מוקדם יותר על פי הדיווחים הבסיס הימי של חמאס.

רצועת עזה אחרי המתקפות (צילום: reuters)
הריסות ברצועת עזה | צילום: reuters
רצועת עזה אחרי המתקפות (צילום: reuters)
רצועת עזה אחרי המתקפות | צילום: reuters

זוהי היממה השישית ללחימה והמצב הומניטרי בעזה הולך ומחריף. מספר הפליטים שנמלטים מבתיהם הולך ומאמיר וקיימת מצוקת חשמל ברצועה. לפי גורמי רפואה פלסטיניים, מניין ההרוגים ברצועה מתחילת סבב הלחימה עומד כעת על 132 הרוגים, בהם 32 ילדים ו-21 נשים. 950 בני אדם נפצעו.

סגן ראש המכון למחקרי ביטחון לאומי באוניברסיטת ת"א, תת אלוף (במיל') איתי ברון, התייחס לתמונות ההרס ברצועה בריאיון לחדשות 12. "זה כמובן קשור בהיערכות של חמאס בתוך האוכלוסייה האזרחית", אמר. "זו חלק מהאסטרטגיה שלו ולכן תמונות כאלה כנראה יופיעו ככל שנמשכת המערכה".

בוקר שחור ברצועה (צילום: רויטרס, חדשות)
צילום: רויטרס, חדשות
הרס תקיפת צה"ל ברצועת עזה
הרס תקיפת צה"ל ברצועת עזה - מבצע שומר החומות (צילום: MAHMUD HAMS, AFP)
צילום: MAHMUD HAMS, AFP
"איפה העולם הערבי?" (צילום: רויטרס, חדשות)
צילום: רויטרס, חדשות
הבית שהותקף ברצועת עזה (צילום: רויטרס)
צילום: רויטרס
"כך אנו נראים", הרס בעזה (צילום: רויטרס)
צילום: רויטרס