כריסטיאן אמנפור, המגישה הבינלאומית הבכירה של רשת CNN ואחת מהנשים החזקות והמוכרות בארצות הברית, הודיעה בשידור אמש (שני) כי היא חלתה בסרטן השחלה. אמנפור בת ה-63 לא הופיעה בתוכניות של הרשת בחודש האחרון בגלל המחלה, ואמש סיפקה את ההסבר כשעלתה לשידור מלונדון. היא הודתה לצוות שטיפל בה ואמרה שהסיבה שנחשפה היא על מנת לעודד נשים לעבור בדיקות סקר לאבחון מוקדם, שיוביל לטיפול מהיר ונכון במחלה.

"4 השבועות האחרונים היו עבורי רכבת הרים לאחר שכמו מיליוני נשים ברחבי העולם אובחנתי בסרטן השחלה", אמרה אמנפור בקטע הפתיחה של השידור, והוסיפה: "עברתי ניתוח מוצלח שנועד להסיר את הגידול, וכעת אני עומדת בפני כמה חודשים של כימותרפיה. אני מספרת את זה בשביל שקיפות וגם בשביל העלאת המודעות לחשיבות של אבחון מוקדם. אני מעודדת נשים ללמוד על המחלה הזו, לעשות את כל הבדיקות שאפשר, תמיד להקשיב לגופן וכמובן לוודא שהחששות הרפואיות לא זוכים להתעלמות".

אמנפור צפויה להמשיך לעבוד ברשת בזמן המאבק במחלה ולהגיש את החדשות בימי שני, שלישי ורביעי. אנשי תקשורת רבים בארצות הברית הגיבו להודעתה, שיבחו אותה ואיחלו לה החלמה מהירה.

המגישה הוותיקה היא אחת מהעיתונאיות המפורסמות בעולם, והיא התפרסמה במיוחד בזכות הדרך שבה סיקרה סכסוכים בינלאומיים. במהלך שנותיה ב-CNN זכתה אמנפור בפרסים רבים על פועלה ואף דורגה בעבר על ידי מגזין פורבס כאחת מ-100 הנשים החזקות בעולם, והיא עובדת ברשת כ-25 שנים.