אחרי 3 שבועות: מנהיג האופוזיציה הרוסי אלכסיי נבלני הודיע היום (שישי) שסיים את שביתת הרעב שקיים בתאו בכלא. מטעמו של נבלני שנבדק פעמיים על ידי רופאים נכתב: "בהתחשב בהתקדמות ובכל הנסיבות, אני מסיים בהדרגה את שביתת הרעב". 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

נבלני הוסיף כי הוא עדיין דורש להיבדק על ידי רופא לבחירתו. לאחרונה איבד תחושה בחלק מרגליו וידיו, וכעת הוא יתחיל לאכול באופן הדרגתי במשך 24 הימים הקרובים. הוא הוסיף כי הוא מודה ל"אנשים הטובים" ברוסיה וברחבי העולם שתומכים בו. 

שביתת הרעב של מנהיג האופוזיציה הרוסי הגיעה במחאה על תנאי מעצרו והיעדר מענה לדרישותיו הבסיסיות ביותר, כך לטענתו. בפוסט בחשבון האינסטגרם הרשמי שלו סיפר נבלני כי השומרים בכלא מאיימים עליו שיאכילו אותו בכפייה.

פוטין (צילום: shutterstock_ Frederic Legrand - COMEO)
הנשיא פוטין | צילום: shutterstock_ Frederic Legrand - COMEO

נבלני, עורך דין בן 44, נחשב ליריב הפוליטי המשמעותי ביותר של נשיא רוסיה ולדימיר פוטין. על פי הדיווחים האחרונים הוא ביקש מספר פעמים לפגוש את רופאו האישי, אולם נתקל בסירוב.

באוגוסט 2020 אושפז נבלני במצב קשה אחרי שהורעל, פונה לברלין ושוחרר כעבור חודש. הוא האשים את פוטין וסוכני שירות הביטחון הפדרלי בהרעלתו וב-17 בינואר 2021 הוא חזר לרוסיה, שם נעצר מיד באשמת הפרת תנאי השחרור שהוטלו עליו. לאחר מעצרו פרסם תיעוד, שנצפה על ידי מיליונים ברחבי העולם, על הארמון של פוטין - והאשים את הנשיא בשחיתות. תומכיו יצאו בהפגנות המוניות ברחבי הארץ למען שחרורו, אבל בית הדין קבע שהוא יישלח למושבת עונשין.