ממשל ביידן הסיר אמש (שישי) את הסנקציות שהוטלו על בכירי בית הדין הפלילי בהאג, כך הודיע שר החוץ האמריקני אנת'וני בלינקן. בכך ביטל ביידן את הצעד של קודמו בתפקיד טראמפ כלפי תובעת בית הדין, פאטו בנסודה, ואישים נוספים בארגון ביניהם סגנה של התובעת.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

עם זאת, הבהיר בלינקן כי עמדת ממשל ארה"ב נותרה כפי שהיא - התנגדות לדון ולחקור נציגים של מדינות שאינן חברות בבית הדין. "אנו ממשיכים להתנגד נחרצות לעמדות בית הדין בכל הנודע למצב באפגניסטן ובשטחים פלסטינים", נכתב בהודעה בנושא.

בנוסף, שר החוץ האמריקני קיים שיחה עם מקבילו הישראלי, שר החוץ גבי אשכנזי ובהודעה שפורסמה נכתב כי השניים דנו באתגרים הביטחוניים האזוריים, בסיוע הומניטרי לעם הפלסטיני ובנורמליזציה בין ישראל למדינות ערביות ומוסלמיות. בלינקן חזר על מחויבותה של ארה"ב לשמור על יחסיה עם ישראל ועל ביטחונה: "מצפה לחזק את כל ההיבטים של השותפות בין ארה"ב לישראל".

הנשיא הקודם טראמפ הטיל את הסנקציות הללו בתגובה לפתיחת החקירה בבית הדין בדבר פשעי מלחמה שביצעה לכאורה ארצות הברית באפגניסטן ביוני שנה שעברה. אך לדברי בלינקן, וושינגטון מסירה את הסנקציות כי מעוניינת לפתור את המחלוקות עם הארגון "באמצעות דיאלוג ולא באמצעות הטלת סנקציות".