תנחומים מהאפיפיור: הודעות תנחומים והשתתפות בצער לאחר האסון במירון זרמו לישראל מכל רחבי העולם - והיום (ראשון) הגיעה גם הודעה מרגשת מהאפיפיור פרנציסקוס. בנאום שנשא בקריית הוותיקן, הוא בחר לשלוח את תנחומיו לאזרחי ישראל - ואמר שיזכור את הקורבנות במהלך התפילה שיישא.  

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"בצער רב, אני שולח את תנחומיי לאזרחי ישראל על האסון שהתרחש ביום שישי האחרון בהר מירון, אשר הביא למותם של 45 אנשים ולפציעה של נוספים", הכריז פרנציסקוס. "אני מבטיח לקורבנות ולמשפחותיהם לזכור אותם בעת התפילה". 

בקהילות יהודיות ברחבי העולם יעמדו דקה דומיה לזכר ההרוגים כאות לסולידריות עם הקורבנות ועם יום האבל הלאומי שהוכרז בישראל. את היוזמה העולמית מובילות הסוכנות היהודית וההסתדרות הציונית העולמית יחד עם שליחים של שני הארגונים המשרתים בכל רחבי תבל. בשעה 20:00 (על פי שעון ישראל) וברחבי העולם באותו הזמן, יתייחדו כולם עם זכר הקורבנות שאיבדו את חייהם באסון. 

"בערב שבת קודש נפל עלינו אסון כבד. ההילולה של רבי שמעון בר יוחאי, הפכה ברגע למלכודת מוות", אמר יו"ר הסוכנות היהודית, יצחק (בוז'י) הרצוג. "האסון הזה עצר את חייהם של 45 גברים, נערים וילדים קטנים כל כך. האסון הזה עצר מלכת את העולם היהודי כולו. את קריאות שמחת החוגגים נחליף כולנו היום בזעקת אבל שתפלח את השמיים, ותבקש על עמנו ישראל. הבכי יתחלף בדממה דקה כשנעצור הערב לדקת דומיה בעולם היהודי כולו".