העולם כולו מכיר זה מכבר את ראש הממשלה הישראלי ובדיווחים ברחבי העולם אפילו לא טורחים כמעט לכתוב את הזיהוי המלא - "בנימין נתניהו ראש ממשלת ישראל". ברוב כלי התקשורת מסתפקים בשם משפחתו "נתניהו" או "ראש הממשלה הישראלי", ולעיתים אפילו מספיקה תמונה אחת בדמותו.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בתקופה האחרונה צצו בעיתוני העולם פניו הזעופות של ראש הממשלה, כמו גם בשידורים ובאתרי החדשות במדינות השונות. "ראש הממשלה המכהן במשך הזמן הרב ביותר במדינה לא מצליח לפרוץ מבוי סתום פוליטי בן יותר משנתיים", נכתב באחד מכלי התקשורת. רשת CNN מספקת דיונים ופרשנויות רבות לפרשה, כולל כתבת פרופיל מפרגנת על נתניהו שמסכמת את דרכו עד כה, פרשנות על המבוי הסתום במערכת הפוליטית בישראל ואף פתרונות אפשריים הכוללים פירוט על השחקנים השונים - כולל בנט, לפיד, גנץ ועוד. הוושינגטון פוסט כותב: "נתניהו לא מצליח להקים קואליציה ומעמיד בסימן שאלה את המשך שלטונו. כעת, אחד מיריביו של ראש ממשלת ישראל יקבל הזדמנות".

סיקור מנדט נתניהו ב-N12:

לפני פקיעת המנדט: התרגיל האחרון של נתניהו

מנדט נתניהו פקע: מי ירכיב את הממשלה?

בית הנשיא: לפיד ביקש מריבלין שיטיל עליו את המנדט

 

"הסוף?" מול "מוקדם להספיד אותו"

באתר האמריקני DRUDGE פורסמה תמונתו של ראש הממשלה נתניהו עם הכיתוב: "הסוף?". בניו יורק טיימס כאילו ענו לדראדג' הקיצוני וכתבו בכותרת: "נתניהו נכשל במלאכת בניית הקואליציה אבל עדיין מוקדם להספיד אותו". ברשת אל ערבייה מדווחים שעתידו הפוליטי של נתניהו תחת סימן שאלה.

רשת BBC הבריטית מדווחת הבוקר כי "תאריך היעד של ראש ממשלת ישראל בנימין נתניהו להקמת ממשלה חדשה פג". כתבת הרשת דיווחה מירושלים: "במשך 28 הימים האחרונים הוא ניסה לבנות קואליציה, לאחר הבחירות הכלליות הרביעיות שלא סיפקו הכרעה במשך שנתיים. הנשיא ראובן ריבלין יבקש ממנהיג פוליטי אחר לנסות להרכיב קואליציה, אבל ישראל עלולה שוב ללכת לקלפי".

 

"כישלון נתניהו"

בגרדיאן הבריטי נכתב בכותרת "כישלון נתניהו" והוסיפו: "נתניהו לא הצליח להקים ממשלה והמבוי הסתום הפוליטי בישראל שאורך כבר שנתיים - יימשך". עוד הוסיפו: "המנהיג בן ה-71 קיווה להשיג שותפות ייחודית והיסטורית בפוליטיקה הישראלית. נתניהו ביקש לגבש הסכם בין פוליטיקאים יהודים ימניים קיצוניים לבין מפלגה איסלמיסטית שמרנית".

בגרמניה, נכתב בכותרת המשנה של הדויטשה וולה הגרמני: "ראש הממשלה עשוי להוביל לראשונה ב-12 השנים האחרונות את מפלגת הליכוד לאופוזיציה" . לה רפובליקה האיטלקי דיווח: "נתניהו לא מצליח להקים ממשלה, ישראל תקועה ועשויה להגיע לבחירות נוספות, ההחלטה בידיו של הנשיא". שרון ניצא, כתבת לה רפובליקה בישראל ניסתה להסביר על ה"משבר בישראל, ומדוע בנט ונתניהו לא מצליחים ליצור קואליציה". האוסטרליאן דיווח לקוראיו: "נתניהו איבד את המנדט וזו ההזדמנות ליריביו".