שנה בדיוק לאחר חיסולו של קאסם סולימאני, מפקד כוח קודס האירני סמוך לנמל התעופה בבגדד, ארה"ב הצליחה ליירט תכתובות של גורמים בכוח קודס האירני שעליו פיקד ושתכננו פיגוע נקמה על החיסול של מפקדם. לפי הדיווח, הנקמה כללה בין היתר ביצוע פיגוע התאבדות בבסיס של הצי האמריקני - וכן חיסול של גנרל שגר באותו בסיס.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

הדיווח נשען על מידע שהעבירו שני מקורות לסוכנות AP, ולפיו ארה"ב הצליחה ליירט בינואר האחרון תכתובות של גורמים במשמרות המהפכה, שבה דנו באפשרות לתקוף בסיס של הצי האמריקני בוושינגטון באמצעות מחבלים מתאבדים. מהתכתובות עלה כי הם נערכו לבצע את הפיגוע באותה מתכונת שבה תקפו בשנת 2000 בנמל עדן בתימן, כאשר מחבלים מתאבדים עלו סירה קטנה שנצמדה לכלי שיט של הצי האמריקני. בפיגוע הזה נהרגו 17 מלחים אמריקניים.

הלווייתו של קאסם סולימאני (צילום: סקיי ניוז)
הלווייתו של קאסם סולימאני | צילום: סקיי ניוז

עוד עלה מהתכתובות שירוטו, כי האירנים אף התכוונו להתנקש בחייו של הגנרל ג'וזף מרטין, סגן ראש מטה צבא ארה"ב, שמתגורר באותו הבסיס. שני המקורות, שדיברו בעילום שם, אמרו לסוכנות הידיעות כי האירנים נערכו לבצע את המתקפה באמצעות החדרת מחבלים לבסיס של הצי האמריקני, שבו מתגורר הקצין הבכיר. בפנטגון ובסוכנות לביטחון לאומי (ה-NSA) סירבו להגיב לפרטים.

התכתובות שיורטה, כך לפי המקורות שהביאו את המידע ל-AP, הייתה של גורמים בכוח קודס האירני, כוח העילית של משמרות המהפכה באירן. באותה שיחה הם דנו באפשרויות לנקום בארה"ב לאחר חיסול מדען הגרעין מוחמד פרחיאדה בנמל התעופה בבגדד בינואר 2020 - ואת תוכנה הצליחו ליירט בארה"ב ולהיערך למתקפה האפשרית. אנשי כוח קודס הביעו באותה שיחה אי-שביעות רצון ממתקפת הנגד של אירן בארה"ב, בדמות שיגורי טילים לבסיסים אמריקניים בעירק.