התפרצות הקורונה בפפואה ניו גיני עשויה להיות קטלנית במיוחד לנוכח המספר הזעום של רופאים במדינה. בפפואה ניו גיני, הממוקמת צפונית לאוסטרליה, יש 500 רופאים בלבד באוכלוסייה המונה כ-9 מיליון איש. לשם ההשוואה, בישראל יש כ-30,000 רופאים על גודל אוכלוסייה דומה. עד כה הצליחה המדינה למנוע התפרצות משמעותית של המגיפה, אך בחודש האחרון מספר המאומתים שילש את עצמו, ומערכת הבריאות במדינה קורסת.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"זה מאוד מפחיד לדעת שאין לך גישה לשירותים רפואיים, קשה לי לנשום, אני לא יכול לתאר כמה קשה המצב", כך מספר ריווה-לו ריווה,  סגן המנהל בתוכנית לסיוע הומניטרי בינלאומי בפפואה ניו גיני. ריווה מוסיף כי בתי החולים במדינה כה עמוסים שהם סוגרים את שעריהם בפני חולים.

המאבק בקורונה בפפואה ניו גינאה (צילום: reuters)
"אני לא יכול לתאר כמה קשה המצב" | צילום: reuters

בפפואה ניו גיני אובחנו לפחות 4,660 חולים מאומתים ו-39 מקרי מוות מקורונה בחודש האחרון. ביום שישי אובחנו 560 נדבקים חדשים, שיא חדש במדינה, מה שהוביל את ראש הממשלה להודות - "התחלואה בקהילה משתוללת". מספרי הקורונה במדינה אמנם לא גבוהים ביחס למדינות אחרות, אך מערכת הבריאות השברירית במדינה הופכת כל התפרצות של המגיפה לאסון אפשרי.  

המאבק בקורונה בפפואה ניו גינאה (צילום: reuters)
תנאי המחיה הירודים במדינה תורמים להתפרצות המגיפה | צילום: reuters

ידיעות כזב המופצות במדינה וחג הפסחא הקרב עלולים להחמיר את המשבר עוד יותר, ויש הקוראים לאוסטרליה וניו זילנד, שכנותיה של פפואה ניו גיני, לעשות יותר על מנת לסייע למצב במדינה. קייט שווץ, חוקרת של ארגון אמנסטי אינטרנשונל, אמרה כי "השילוב של מערכת בריאות חלשה ותנאי מחיה ירודים יצר סערה מושלמת בשביל הקורונה לשגשג".