משרד התחבורה הודיע היום (שישי) על הקפאת טיסות החילוץ לישראלים שנתקעו בחו"ל לאחר סגירת נמל התעופה בן גוריון. זאת בשל ביטול ישיבת הממשלה שתוכננה להתקיים אתמול, ובה אמורה הייתה להתקבל החלטה על הקמת ועדת חריגים לישראלים החוזרים. הטיסות ההומניטריות הבאות ימריאו רק לאחר ישיבת הממשלה שתאשר את הקמתה של הוועדה. בהודעת משרד התחבורה נמסר כי ההחלטה התקבלה בתום התייעצות עם משרד הבריאות והמטה לביטחון לאומי.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

לפנות בוקר המריאה הטיסה ההומניטרית הראשונה מנתב"ג לפרנקפורט שבגרמניה כדי להשיב את 31 הנוסעים שאושרו על ידי ועדת החריגים במשרדי הבריאות והתחבורה, בהם נציגי משרד החוץ, צה"ל וכמה מקרים הומניטריים. עם נחיתת הטיסה מפרנקפורט, תבוצע באחריות פיקוד העורף ומשרד הבריאות העברת הנוסעים לבידוד ביתי או מלונית כנדרש.

ישראייר היא החברה שזכתה במכרז ונבחרה לבצע טיסות חילוץ להשבת נוסעים חזרה לארץ ולאפשר יציאה לחו"ל במקרים חריגים. יצוין כי הישראלים שיצאו משם לא יצטרכו להיכנס לבידוד במלוניות עם כניסתם לארץ, משום שפרנקפורט אינה חלק מהצו, אך עדיין נדרשים להיכנס לבידוד ביתי. אם פרנקפורט הייתה רק טיסת קונקשן לישראל מיעד אחר ברחבי העולם, הנוסעים היו מחויבים להיכנס לבידוד במלונית. במקביל הנוסעים יידרשו בהצגת בדיקת קורונה שלילית 72 שעות לפני עלייה למטוס לישראל.