"ההאשמות נגדי מגוחכות לחלוטין": נשיא ארה"ב היוצא, דונלד טראמפ, התייחס היום (שלישי) לראשונה לעימותים שהתרחשו בגבעת הקפיטול ואף הגיב לאישומי ההסתה הקשים שמיוחסים לו. עם זאת, כשנשאל טראמפ האם הוא עומד להתפטר מתפקידו בימים הקרובים על רקע החשדות להסתה לאלימות, הוא סירב לענות על השאלה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

במהלך ריאיון למסיבת עיתונאים התנער טראמפ מכל אחריות למהומות שעוררו תומכיו ב-6 בינואר עם פריצתם למבנה הקונגרס שבוושינגטון. נשיא ארה"ב, דונלד טראמפ, שלל כל אחריות למצור האלים שהתרחש בשבוע שעבר, ואף הדגיש כי כל הדברים שאמר בנאומו היו ראויים ולא היה בהם שמץ של הסתה.

"אם תקראו את הנאום שלי, תראו שדבריי היו הולמים לחלוטין", אמר טראמפ לעיתונאים כשנשאל האם הוא רואה אחריות אישית על הסתערותם של תומכיו על הקפיטול. "אני לא רוצה שום אלימות ואף פעם לא רצינו אלימות", הדגיש.

בהמשך דבריו מתח הנשיא היוצא ביקורת חריפה על המהלכים שמקדמים המחוקקים הדמוקרטים להדחתו: "ההדחה הזו גורמת לכעס אדיר ולמרות זאת, הם ממשיכים לעשות את זה. המהלך הליכי ההפלה שלי, כמו גם ההאשמות וטענות על הסתה להתקוממות בגלל אירועי הקפיטול, הם המשך ישיר של "ציד המכשפות" הגדול ביותר בהיסטוריה של הפוליטיקה האמריקנית –  זה פשוט מגוחך לחלוטין.