ארה"ב סיימה את שנת 2020 עם תמונת מצב עגומה ככל שהדבר נוגע לנגיף הקורונה. חודש דצמבר היה הקטלני ביותר מאז התפרצות המגפה – עם יותר מ-77 אלף מתים. במקביל, מספר הנדבקים בנגיף חצה את ה-20 מיליון איש. לשם השוואה, החודש הקטלני ביותר עד דצמבר היה חודש אפריל, עם יותר מ-58 אלף מתים. מתחילת המגפה, מספר המתים בארה"ב עומד על כ-346 אלף בני אדם.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

כשברקע החל מבצע החיסונים, הרשויות דיווחו על לפחות 4 מקרים חדשים של המוטציה הבריטית. בין המדינות בהן התגלו נדבקים במוטציה החדשה: קולורדו, קליפורניה ופלורידה. עם זאת, ד"ר מרצדס קרנתון מאוניברסיטת נורת'ווסטרן ציינה כי המומחים "דיי בטוחים שהמוטציה נמצאת כבר בכל מקום".

בתי חולים בקליפורניה מתמודדים עם נגיף הקורונה (צילום: רויטרס)
עומס במאושפזים קליפורניה: בתי החולים הקימו מחלקות קורונה באוהלים | צילום: רויטרס

בחודשיים האחרונים, מספר המאושפזים בקליפורניה הכפיל את עצמו פי 8. עקב הצפיפות הגוברת במחלקות האשפוז השונות, ובגלל מחסור במיטות פנויות במחלקות טיפול נמרץ, בתי החולים נאלצים לאלתר ולהקים מחלקות חדשות באוהלים ובכיתות לימוד.

למרות שתוכניות ממשל טראמפ היו לחסן לפחות 20 מיליון איש עד תחילת השנה החדשה, בפועל רק 2.8 מיליון איש התחסנו מאז תחילת מבצע החיסונים באמצע דצמבר. גורמים רשמיים במדינות שמתמודדות על העלייה בתחלואה אמרו כי היעדר צוות מיומן לניהול מבצע החיסונים תרם לעיכובים.

בארה"ב מעריכים שגם אם מספר המתחסנים ימשיך לעלות, מספר הנדבקים בנגיף גם ימשיך לטפס במקביל. חגיגות השנה החדשה, בהם אנשים רבים מתקהלים, צפויות רק להגביר את קצב ההדבקה.