ממשל ביידן שינה את הגדרת השגריר לישראל, הגדה ועזה - והחזיר לטייטל המקורי:  ג'ו ביידן הושבע הערב (רביעי) לנשיאה החדש של ארצות הברית על מדרגות הקפיטול, וברשת החברתית הפופולרית מצטרפים לרוח החגיגית עם חשבון ייעודי חדש של הבית הלבן, לצד ציוצים ראשונים של ביידן וסגניתו. במקביל, ממשל ביידן שינה את הגדרת החשבון בטוויטר של השגריר האמריקני בישראל ל-"שגריר ארה"ב בישראל, בגדה המערבית ובעזה", אך כעבור כשעה לאחר ההדים ברשתות החברתיות, שינו בחזרה את הגדרת החשבון ל-"שגריר ארה"ב בישראל" ובשגרירות הבהירו כי לא מדובר בשינוי מדיניות או בהצהרה על כוונה כזו. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

עם פתיחת החשבון החדש של ביידן, אפליקציית טוויטר הוציאה פוש למשתמשים, שמזמין אותם לעקוב אחר החשבון החדש של הבית הלבן.

 

ביידן וסגניתו קמלה האריס לא שכחו לצייץ בחשבונות הטוויטר הפרטיים שלהם לאחר טקס ההשבעה. "אין לנו זמן לבזבז בטיפול במשברים שעמם אנו מתמודדים. זו הסיבה שהיום אני הולך לחדר הסגלגל כדי להתחיל מייד בעבודה ובנקיטת פעולות אמיצות והבטחת הרווחה של העם האמריקני", כתב הנשיא האמריקני הנכנס. בציוץ נוסף הוסיף: "עכשיו העבודה האמיתית מתחילה".

 

מצדה, צייצה האריס: "מוכנה לשרת". 

יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן בירך את ביידן ואת סגניתו האריס על כניסתם לתפקיד ואיחל להם בהצלחה בהתמודדות עם האתגרים הגדולים שלפניהם. "שואפים שיהיה הליך שלום כולל וצודק, שיגשים את שאיפות העם הפלסטיני לחירות ולעצמאות. מקווה לעבודה משותפת עם ביידן למען השלום והיציבות באזור ובעולם כולו".

גם בארגון הטרור חמאס התייחסו להשבעתו של הנשיא החדש וכתבו: "לא מצטערים על עזיבתו של טראמפ את הממשל האמריקני, שהיה המקור ונותן החסות הגדול ביותר לרשע, לאלימות ולקיצוניות בעולם". דובר חמאס פוזי ברהום הוסיף כי נדרש מביידן לבסס את עקרונות הביטחון והיציבות באזור ולבטל את ההחלטות המנסות להביא לקץ הסוגיה הפלסטינית.