אתר ההנצחה של מחנה הריכוז, העבודה וההשמדה בוכנוואלד, שבו על פי ההערכות נרצחו על ידי הנאצים יותר מ-65 אלף בני אדם, הפך בשנים האחרונות למגרש משחקים בחסות השלג שנערם בו. הקרן להנצחת מחנה הריכוז ביקרה בחריפות את התנהלות המבקרים שהגיעו למקום ובחלק מהמקרים אף נראו כשהם מחליקים במזחלות על קברי האחים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"פעילויות ספורט הן הפרה חמורה של כללי ההתנהגות והם מפירים את שלוות המתים", נכתב בהצהרה הרשמית ביום חמישי האחרון מטעם קרן ההנצחה של מחנות בוכנוואלד ודורה-מיטלבאו הסמוך. הקרן הגדירה את התנהגות המבקרים "מזלזלת" והודיעה כי מערך הביטחון של המחנה יתוגבר וכל הפרה של קוד ההתנהגות תדווח למשטרה המקומית.

בוכנוואלד הוקם ב-1938 והיה לאחד ממחנות הריכוז וההשמדה הגדולים ביותר שפעלו בתקופת שלטונם של הנאצים על אדמת גרמניה. במהלך שבע שנות פעילותו, עברו בו כ-250 אלף בני אדם ונרצחו בו כאמור על פי הערכות 65 אלף גברים, נשים וילדים.

אסירי המחנה ששרדו ביום שחרורו על ידי האמריקנים, 1945 (צילום: רויטרס)
אסירי המחנה ששרדו ביום שחרורו על ידי האמריקנים, 1945 | צילום: רויטרס
שער המחנה עם השעון שמכוון לשעה 15:15 בה נכנסו כוחות ארה"ב (צילום: רויטרס)
שער המחנה עם השעון שמכוון לשעה 15:15 בה נכנסו כוחות ארה"ב | צילום: רויטרס

מנהל קרן ההנצחה, הנס-כריסטיאן ואגנר, אמר לדר שפיגל כי המונים הגיעו למקום במהלך סוף השבוע, ונראה שרובם באו לעשות חיים בשלג. "כמה ממסלולי המזחלות המאולתרים נגמרים בקברי האחים במקום", סיפר. ואגנר אמר כי הוא יכול להבין שמשפחות רבות מהאזור רוצות לצאת קצת החוצה וליהנות ממזג האוויר, בייחוד בתקופת הסגר של הקורונה, אך הוא מצפה להתנהגות הולמת במקום.