חובת בידוד בכניסה לארצות הברית: נשיא ארה"ב, ג'ו ביידן, כינס אמש (חמישי) מסיבת עיתונאים בבית הלבן, בה הכריז על שורת צעדים להתמודדות עם משבר הקורונה ההולך ומחריף באמריקה. רק אתמול, ביום בו נכנס לתפקיד, מנו במדינה 4,375 מתים מקורונה ביממה - הנתון השני הגבוה ביותר שנרשם שם עד היום, וביידן מקווה לשנות את מדיניות הממשל הקודם ולהוביל להתאוששות מהירה ככל הניתן. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

במסיבת העיתונאים שכינס ביום העבודה המלא הראשון שלו בתפקיד, התריע הנשיא: "בחודש הבא נגיע לחצי מיליון מתים. המצב יהיה גרוע יותר לפני שישתפר, וייקח מספר חודשים לשנות את המצב". ביידן הכריז שבקרוב, כל מי שייכנס לארצות הברית יצטרך להציג בדיקה שלילית לקורונה - ויהיה מחויב בבידוד.  

אנשים עם מסיכות בשדה התעופה בשיקגו, ארה"ב (צילום: רויטרס)
חובת בידוד בכניסה לארה"ב. נמל התעופה בשיקגו | צילום: רויטרס

"האסטרטגיה הלאומית שלנו מבוססת על מדע ולא על פוליטיקה", הצהיר הנשיא, "היא מבוססת על אמת, ולא על הכחשה". התוכנית בת 198 העמודים שמפורטת באתר הבית הלבן, פותחה בסיועו של יועץ הבית הלבן לענייני הקורונה, ד"ר אנתוני פאוצ'י, שזכה ללעג ולבוז מהנשיא לשעבר טראמפ. 

ביידן חתם על צו נשיאותי שמורה על עטיית מסכות ושב והדגיש בפני תושבי ארצות הברית את הצורך בעטייתן במרחב הציבורי על מנת למנוע את המשך התפשטות המגפה. לדבריו, "מסכות אפילו חשובות יותר מהחיסונים". מגפת הקורונה בארצות הברית גבתה עד היום את חייהם של 408 אלף אמריקנים, ויותר מ-24 מיליון אזרחים במדינה נדבקו בנגיף.  

מתחם בדיקות קורונה ביוסטון, טקסס (צילום: AP)
המגפה שוברת שיאים בארצות הברית | צילום: AP

בבית הלבן הציבו היום יעד שאפתני של 100 מיליון חיסונים ב-100 הימים הראשונים לממשל ביידן-האריס. השלב הראשון של קמפיין החיסונים הלאומי יספק מענה ל-50 מיליון אמריקנים ב-100 הימים הקרובים. הנשיא שב והדגיש שהמטרה היא לשנות דרמטית את אופן הטיפול במגפה - ולהוביל לכך שבעוד 100 ימים, בתי הספר ייפתחו מחדש.