"פשוט לא מצחיק": הקונסוליה הישראלית בניו יורק והארגונים היהודיים בארה"ב מתחו אתמול (ראשון) ביקורת חריפה על תוכנית המערכונים "סאטרדיי נייט לייב" בשל בדיחה שנתפסה בעיניהם כבעלת מאפיינים אנטישמיים. בתוך כך, מנחה התוכנית אמר כי "ישראל מדווחת שמחצית מאוכלוסייתה התחסנה נגד נגיף הקורונה", והוסיף בהלצה: "אני מניח כי מדובר בחצי היהודי".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

הוועד היהודי-אמריקני גינה את הבדיחה. בוועד טענו כי מדובר באמירה שנוטה לאנטישמיות ודרשו התנצלות מהפקת התוכנית ומרשת NBC. בקונסוליה הישראלית בניו יורק יצאו גם כן נגד הקטע המתואר ואמרו כי סאטירה וביקורת הן דבר לגיטימי, אך לא בנושאים כאלה - כפי שהם הוצגו או נשמעו. גם הם מתכננים פנייה לרשת NBC כדי להביע ביקורת רשמית מטעם מדינת ישראל.

"הפצת שקרים אנטישמיים ומידע מוטעה זו בעיה נפוצה", צייץ ממלא מקום הקונסול הכללי של ישראל בניו יורק, ישראל ניצן. "ללבות את הלהבות רק כדי להשיג צחוק מהקהל זה לא רק מעשה שגוי, זה גם לא אחראי. ישראל העמידה את החיסון לרשות כל אוכלוסייתה באופן שווה, ללא קשר לדת, גזע או מין".

"אני חובב הומור גדול, אבל הנצחת אנטישמיות זה פשוט לא מצחיק", הדגיש שגריר ישראל באו"ם גלעד ארדן. "יש להתעלם מ'הבדיחה' שלכם והעובדה היא הצלחת החיסון שלנו – חיסון שכל אזרח בישראל – יהודי, מוסלמי, נוצרי – זכאי לו. תתנצלו!".