נשיא ארה"ב לשעבר דונלד טראמפ והגברת הראשונה לשעבר מלאניה טראמפ התחסנו נגד הקורונה בחודש ינואר בבית הלבן – בחשאיות ומבלי לחשוף זאת לכלל הציבור, כך אמר אתמול (שני) יועצו של הנשיא לשעבר טראמפ. עדיין לא ברור איזה חיסון קיבל או כמה מנות קיבל ובאילו הפרשים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"זריקת החיסון לא כואבת כלל, כל אחד חייב לגשת ולקבל את מנת החיסון שמגיעה לו", דחק טראמפ בתומכיו במהלך נאומו בוועידה הפוליטית השמרנית שהתקיימה ביום ראשון באורלנדו, פלורידה. קריאה זו מציבה כמובן על שינוי בהלך רוחו של טראמפ, שנשמע בעבר בהתבטאויות שמבטלות את חומרת הנגיף וקוראות להתעלם מפעולות מנע כמו התרחקות חברתית או עטיית מסכות.

החלטתו של טראמפ לקבל את החיסון בחשאיות וללא ידיעת הציבור מנוגדת לחלוטין לעמדותיהם של מחליפו ושל לקודמיו. הנשיא ג'ו ביידן וסגן הנשיא קמלה האריס למשל התחסנו שניהם בשידור חי בטלוויזיה האמריקנית במהלך חודש דצמבר. כך נהגו גם נשיאי ארה"ב לשעבר ברק אובמה, ג'ורג 'וו. בוש וביל קלינטון, במטרה לחזק את אמון הציבור בביטחון החיסון.

באמצע דצמבר הצהיר אחד מפקידי הבית הלבן כי "לטראמפ ולרעייתו לא יינתן החיסון נגד נגיף הקורונה עד אשר יומלץ כך על ידי הצוות הרפואי בבית הלבן". עוד הדגיש הפקיד כי טראמפ עדיין מקבל את קוקטייל הנוגדנים שניתן לו במהלך תקופת התאוששותו מאז שנדבק בנגיף הקורונה בחודש אוקטובר.