ממשיך לעורר סערות? נשיא ארה"ב לשעבר, דונלד טראמפ, החל לתפעל את חשבונו ברשת החברתית GAB, המקבילה לטוויטר שמשמשת אותו לאחרונה לעתים קרובות. לאחר שחשבונו נחסם בטוויטר ובפייסבוק – טראמפ היה שקט יחסית ברשתות החברתיות. כעת, מפרסם הנשיא לשעבר בחשבון ה-GAB שלו מכתב מעורך דינו בתגובה להליך ההדחה המתקיים נגדו – כך פורסם היום (ראשון) ב"סקיי ניוז".

בהודעתו הראשונה שפרסם טראמפ מאז 8 בינואר, השיב לתובע הראשי וחבר הקונגרס, ג'יימי רסקין, שהזמין אותו להעיד בשבועה במשפט ההדחה שלו – משפט בו הוא מואשם בהסתה להתקוממות ובעידוד תומכיו לביצוע אירועי האלימות בגבעת הקפיטול.

יועצו של טראמפ, ג'ייסון מילר, פרסם לראשונה את סירובו של הנשיא לשעבר להופיע במשפט. המכתב שפרסם טראמפ מטעם עורכי דינו, ברוס קסטור ג'וניור ודייוויד שון, כינה את מכתבו של מר רסקין: "התעלול יחסי הציבור האחרון שביצע".

טראמפ מאיים על טוויטר (עיבוד: רויטרס)
טראמפ מאיים על טוויטר | עיבוד: רויטרס

"המכתב האחרון ששלחת מאשר רק את הידוע לכולם", הוסיפו עורכי הדין. "אינך יכול להוכיח את טענותיך נגד הנשיא ה-45 של ארצות הברית, שהוא כיום אזרח פרטי. השימוש בחוקה האמריקנית ככלי משחק בניסיון להביא להליך ההדחה של הנשיא לשעבר הוא חמור".

נזכיר שלפני כחודש, בצעד חסר תקדים, הרשת החברתית טוויטר החליטה להשהות לצמיתות את חשבונו הפרטי של נשיא ארה"ב היוצא דונלד טראמפ. החשבון, שאחריו עקבו כ-90 מיליון בני אדם, נסגר בטענה להסתה לאלימות לאחר הפריצה של תומכי הנשיא לבניין הקפיטול שבוושינגטון.

כשעתיים לאחר חסימת חשבונו, הגיב טראמפ דרך המשתמש הרשמי של נשיא ארה"ב, שלו 33.4 מיליון עוקבים: "אנחנו לא נושתק! נדאג לבניית פלטפורמה משלנו בעתיד הקרוב", במהירות רבה מחקו בטוויטר גם את הציוצים הללו".