מגיש הטלוויזיה המיתולוגי לארי קינג, שנחשב למגיש בעל שם עולמי, הלך לעולמו היום (שבת) בגיל 87. קינג אושפז בתחילת החודש ושהה בבידוד, לאחר שנדבק בקורונה ואף סבל בעבר ממחלות רקע שונות.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

קינג הגיש במשך 25 שנה את התוכנית המרכזית "לארי קינג לייב" ברשת CNN עד לדצמבר 2010, וראיין במסגרתה מועמדים לנשיאות, מפורסמים, אתלטים, כוכבי קולנוע ועוד. כעבור כשנתיים, החל להנחות את Larry King Now ב-Ora TV.

הרגעים הגדולים בקריירה של קינג:

הריאיון עם הזוג הטרי דונלד ומלאניה טראמפ ב-2005:

בקיץ האחרון התמודד איש התקשורת האמריקני עם צמד טרגדיות משפחתיות, לאחר ששניים מחמשת ילדיו מתו בפתאומיות. בסוף יולי היה זה אנדי, בנו של קינג מנישואיו השלישיים, שמת בגיל 65 בעקבות התקף לב - ובאוגוסט הייתה זאת חיה בת ה-51, שאובחנה עם סרטן ריאות. את חיה הביא קינג לעולם במהלך נישואיו החמישיים (בהם נישא בשנית לאשתו השלישית).

לארי קינג בתוכנית החדשה שלו (צילום: Michael Buckner, GettyImages IL)
השדרן האמריקני נפטר בגיל 87 | צילום: Michael Buckner, GettyImages IL

קינג נולד בשנת 1933, בשם לורנס הארווי זיגר בברוקלין שבניו יורק להורים יהודים אורתודוקסים ממוצא ליטאי ואוקראיני. כשמלאו לו 22, החל לעבוד בתחנת רדיו מקומית קטנה במיאמי, WAHR כעובד כללי ותוך שנתיים, החל לעבוד בה כשדרן עם פרישה של אחד משדרני התחנה. את השם לארי קינג אימץ בעצת מנהל התחנה, שהמליץ לו על כך בשל היותו קליט. בהמשך שידר תוכנית אירוח בתחנת רדיו אחרת, WIOD וב-1960, החל להנחות תוכנית אירוח בתחנת טלוויזיה מקומית.

הכתבה על פרישת קינג ב-2010:

במהלך 87 שנות חייו, נישא במשך שמונה פעמים. בשנת 1952, כשהיה בן 19 בלבד, הוא התחתן לראשונה עם אהובתו מהתיכון, פרידה מילר, אך הוריהם התנגדו לחתונה - ולכן הם התגרשו תוך שנה. נישואיו השניים היו לאנט קיי, והחזיקו מעמד חודשים בודדים בלבד. קיי הביאה לעולם את בנו הבכור של השדרן, לארי קינג ג'וניור - לו קינג עצמו התוודע רק לאחר יותר משלושה עשורים. 

לארי קינג (צילום: שוש(נה) מיימון, לוס אנג'לס)
לארי קינג | צילום: שוש(נה) מיימון, לוס אנג'לס

קינג התמודד עם סוכרת סוג 2 ואף סבל בשנים האחרונות משורה של בעיות בריאותיות, לרבות מספר התקפי לב, ניתוח מעקפים וסרטן בריאות.

הדיווח על פטירתו ברשת סקיי ניוז:

לאורך הקריירה של אגדת התקשורת האמריקנית שכללה שישה עשורים, ערך קינג יותר מ-40 אלף ריאיונות עם מגוון ואישיות פוליטיות, כמו הנשיא האמריקני לשעבר ביל קלינטון, נשיא רוסיה ולדימיר פוטין, נלסון מנדלה, יאסר ערפאת, מדונה, שליט לוב מועמר קדאפי וכן עם ראש הממשלה בנימין נתניהו וראש הממשלה לשעבר אהוד ברק. קינג הותיר אחריו שלושה ילדים - לארי ג'וניור בן ה-58, צ'אנס (21) וקאנון (20).

כתבה על ביקור קינג בישראל ב-2015: