במהלך סוף השבוע פורסמו בכמה כלי תקשורת בעולם על כך שהתגלתה לכאורה בארצות הברית מוטציה חדשה ומדבקת יותר לקורונה, מה שהוביל לדאגה גדולה. אולם היום (שבת) ניסו גורמים רשמיים בממשל האמריקני להרגיע, והבהירו שאותם דיווחים אינם נכונים: "עד היום לא נמצאה גרסה חדשה בארצות הברית".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

הפרסומים על אודות וריאציה חדשה לנגיף מקורם בפגישה שבה השתתפה ד"ר דבורה בירקס, חברת צוות הטיפול בקורונה בבית הלבן, שבה הוצגו נתוני התחלואה ברחבי המדינה. ד"ר בירקס העלתה בפני עמיתיה באותו דיון שמה שעשוי להסביר את הזינוק בהיקפה של המגפה הוא גרסה חדשה ומדבקת יותר, כפי שהתפתחה בבריטניה.

השערה זו שהועלתה במהלך הישיבה הועברה בדוח למושלי המדינות בארצות הברית, ובה נכתב: "ההאצה ייתכן שמעידה שיש גרסה אמריקנית שהתפתחה כאן, בנוסף לווריאנט הבריטי שכבר מתפשט בקהילה ועשויה להיות מדבקת יותר ב-50%". גורמים אמריקנים רשמיים מהסוכנות לבקרת מחלות ומניעתן לא הסכימו עם הערכתה וביקשו להסיר את המסמך הכתוב, אך ללא הצלחה.

"עד היום לא חוקרים ולא אנליסטים שעוקבים אחרי הגרסאות המתהוות של נגיף הקורונה לא ראו הופעת גרסה מסוימת בארצות הברית", אמר דובר הסוכנות ג'ייסון מקדונלד. "כל הנגיפים מתפתחים, כך שנגיף הקורונה אינו שונה. כדי לזהות אם יש גרסה מסוימת של הנגיף שגורמת לזינוק בתחלואה כמו בבריטניה, נדרשים לכך שבועות ואף חודשים".