אסמאעיל קאאני, בכיר במשמרות המהפכה של אירן, הזהיר הבוקר (שישי) כי חיסולו של מפקד כוח קודס קאסם סולימאני "לא ירתיע את אירן". את הדברים אמר לקראת יום השנה לחיסולו של סולימאני שיחול ביום ראשון הקרוב. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

באירוע שהתקיים הבוקר באוניברסיטת טהרן, קאאני הזהיר כי אירן עדיין מוכנה להגיב על חיסולו של הבכיר. "מישהו מתוך הבית שלך עלול לצוץ ולנקום על הפשע שלך", פנה קאאני אל ארה"ב. "הפגיעות האמריקניות לא ירתיעו את כוח קודס ולא יגרמו לו לסטות מדרך ההתנגדות", הוסיף.

דבריו התקיפים האלה של מחליפו של סולימאני, מצטרפים למתיחות בימים האחרונים בין המדינות. ביום רביעי האחרון טסו מעל איזור המזרח התיכון שני מפציצי 52-B אמריקניים, זאת במסגרת מה שבכירים כינו "מסר הרתעה" אמריקני כלפי אירן לקראת ציון השנה לחיסול הבכיר האירני.

המטוס (צילום: Tom Pennington, GettyImages)
מפציץ B-52 | צילום: Tom Pennington, GettyImages

רק אתמול האשים שר החוץ של אירן, מוחמד ג'ואד זריף את נשיא ארה"ב דונלנד טראמפ בכך שניסה לבדות סיבה שבגינה יוכל לתקוף את אירן, בתגובה איים זריף כי "טהרן תגן על עצמה בכוח". נציגיה של בנות הברית האיזוריות של אירן בלבנון, עירק, סוריה, תימן ורצועת עזה התבטאו גם הן באותו אירוע.

"הדרישות של טראמפ - לא מקובלות" (צילום: רויטרס)
צילום: רויטרס
טבעת סולימאני
זירת חיסול סולימאני

ימים לאחר המתקפה האמריקנית שבה חוסל סולימאני, שיגרה אירן טילים לעבר בסיס עיראקי שבו היו מוצבים כוחות אמריקניים. 5 ימים לאחר החיסול, כוחות אירניים שהיו דרוכים בעקבות האירועים יירטו, ככל הנראה בטעות, מטוס אוקראיני שהמריא מטהרן - וגרמו למותם של 176 נוסעים ואנשי צוות.