ממשל טראמפ רשם הבוקר (שבת) את ההוצאה להורג ה-13 מאז חודש יולי, מספר חסר תקדים של הוצאות להורג במשך כחצי שנה. הנתון הזה נרשם 5 ימים בלבד לפני שהנשיא הנבחר ג'ו ביידן מתמנה לתפקיד. יצוין כי ביידן ידוע בהתנגדותו לחוק הפדרלי של עונש המוות. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

דסטין היגס, שהורשע ברצח של שלוש נשים במקלט לחיות בר במרילנד בשנת 1996, היה האסיר השלישי שהוצא השבוע להורג. הוא קיבל את הזריקה הקטלנית שהביאה למותו בכלא הפדרלי בטרה הוט, אינדיאנה. "אני רוצה לומר שאני אדם חף מפשע", אמר הרוצח רגע לפני שקיבל את הזריקה. "לא הוריתי על מעשי הרצח".

הוצאתו להורג מתוארת בסוכנות הידיעות AP כאילו הוצאה מסרט הוליוודי. רגעים לפני שקיבל את הזריקה,  לפי סוכנות הידיעות, הוא נראה רגוע אבל מתריס, ואף סינן את שמות קורבנותיו. מיד אחר כך הביט בבני משפחתו שנכחו במקום, ואמר להם: "אני אוהב אתכם".

ג'ו ביידן לאחר שהאלקטורים אישרו את היבחרו (צילום: רויטרס)
מתנגד לחוק. הנשיא הנבחר ביידן | צילום: רויטרס

האישה היחידה מבין האסירים שהוטל עליה עונש המוות היא ליסה מונטגומרי, שהוצאה להורג ביום רביעי בגין רצח של אישה בהריון, שאחריו גם הוציאה את התינוק מרחמה וטענה כי הוא שלה. היא הייתה האישה הראשונה שהוצאה להורג מזה כמעט 70 שנה.

הנתונים חסרי התקדים של ההוצאות להורג תחת ממשל טראמפ

ההוצאות להורג של ממשל טראמפ, שהחלו בשנה שעברה, קטעו 17 שנים תמימות ללא הוצאה להורג בארה"ב. ביותר מ-120 השנים האחרונות אף נשיא לא ביצע מספר כה רב של הוצאות להורג כמו אלה שביצע ממשל טראמפ.

מספר עונשי המוות הפדרליים שניתנו תחת טראמפ מאז שנת 2020 גבוה יותר ממספר עונשי המוות שהוצאו ב-56 השנים האחרונות הארצות הברית ביחד. כ-50 אסירים שכבר הוטל עליהם עונש מוות, ככל הנראה לא יקבלו אותו בפועל שכן ביידן צפוי לשים סוף להוצאות להורג הפדרליות.