מגזין ווג האמריקני נקלע בימים האחרונים למחלוקת ציבורית, לאחר שפרסם בחשבון הטוויטר את תמונת השער של המגזין, עליו מופיעה סגנית הנשיא הנבחרת, קמלה האריס. לטענת הגולשים צבע עורה של האריס הובהר באמצעות פילטרים, אך מגזין ווג מכחיש וטוען: האריס בחרה את הבגדים והאיפור.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

סגנית הנשיא קמלה האריס תופיע על שערו של מגזין ווג שיודפס בחודש פברואר הקרוב. כעת, פורסמו שתיים מתמונותיה, ואחת מהן עתידה להופיע על שער המגזין. התמונה שפורסמה בעמוד הטוויטר של המגזין, שבה נראית האריס על רקע וילון משי ורוד, עוררה סערה בארה"ב.

הרשת החברתית לא חסכה בביקורת, ומרבית התגובות נגעו לצבע עורה של האריס, שככל הנראה הובהר באמצעות תאורה ופילטרים. "מגזין ווג דפק את התאורה שלה", כתב אחד מהמבקרים. אחרת כתבה: "התמונה עצמה אינה נוראית. זה פשוט הרבה מתחת לסטנדרטים של ווג. הם לא השקיעו בזה מחשבה. כמו שיעורי בית שהושלמו בבוקר של ההגשה". גולשים אחרים, מתחו ביקורת על העורכת הראשית של ווג, אנה ווינטור.

"איזה בלגן", כתב אחת מהתורמים לניו יורק טיימס ווג'האת עלי. "לאנה וינטור בוודאי אין חברים שחורים. אני אצלם תמונות של האריס בחינם באמצעות הסמסונג שלי – ואני בטוח ב-100% שזה יצא טוב יותר מהשער של ווג".

רק בשנה שעברה המגזין עורר סערה לאחר שווינטור התנצלה בפני אנשי הצוות שלה על "טעויות" בפרסום תצלומים ומאמרים שנחשבו חסרי רגישות בעיני מיעוטים. "ווג לא מצא מספיק דרכים להעלות או לתת מקום לעורכים, סופרים, צלמים, מעצבים ויוצרים שחורים אחרים", כתבה. "עשינו גם טעויות, ופרסמנו תמונות או סיפורים שהיו פוגעניים. אני רוצה לקחת אחריות מלאה על הטעויות האלה".

תמונתה של האריס שפורסמה ב"ווג" (צילום: CNN)
תמונתה של האריס שפורסמה ב"ווג" | צילום: CNNמגזין ווג מצידו סירב להודות בכך שהבהיר את עורה של האריס לאחר הצילומים – אולם ההכחשות לא הרגיעה את הקוראים. על פי הפוסט שפורסם, האריס וצוותה שלטו בבגדיה, בשיער ובאיפור שלה. לתמונה אחת בחרה האריס בז'קט ומכנסיים שחורים קלאסיים ובזוג אולסטאר, ולתמונה השנייה בחרה בחליפה כחולה של מייקל קורס.

הופעתה של האריס על שער המגזין עשויה למשוך את תשומת ליבו של דונלד טראמפ. בחודש שעבר הוא התלונן כי אשתו מלניה טראמפ, לא הופיעה על אף שער מגזין בארבע שנותיו בבית הלבן, לאחר שלטענתו "סנובים אליטיסטיים" בתעשיית האופנה מנעו ממנה את הצילומים. זאת, לעומת הגברת הראשונה הקודמת, מישל אובמה, שהופיעה בצילומי אופנה רבים - כולל שער ווג בדצמבר 2016.