תיעודים חדשים שמתפרסמים מההסתערות של אלפי מתפרעים על הקפיטול בוושינגטון, מציגים את האלימות הקשה שהופעלה שם. באחד הסרטונים נראה שוטר שנגרר בכוח מהבניין על ידי מפגינים, שמכים אותו ללא הפסקה בידיהם ובעזרת מוטות של דגלי ארה"ב. תיעוד נוסף מציג שוטר שהפגין תושייה במהלך האירוע הדרמטי והציל את חייהם של כמה סנאטורים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בסרטון נראה השוטר הראשון נמשך מדלת הבניין על ידי המון זועם מקרב תומכי הנשיא טראמפ. לא ניתן לזהות את פניו של השוטר בשל הציוד שלבש, אך לפי ההערכות מדובר בשוטר במשטרת עיר הבירה ולא בכוח האבטחה המיוחד בגבעה. השוטר נצפה בעודו נזרק לעבר המדרגות, מוקף בידי המפגינים שהכו אותו כשהוא שכוב, לא חמוש וללא כל הגנה. מפגין אחד הכה אותו באלה שחורה, ואחר נצפה בעודו מקלל את השוטרים בבניין.

השוטר שהוכה למוות בהפגנות בארה"ב (צילום: cnn)
צילום: cnn

בשעה שאותו השוטר נגרר בכוח מהבניין, טראמפ הקליט סרטון בו אמר כי הוא "אהב" את המפגינים. הסרטון הוסר בהמשך על ידי טוויטר, ומאז הוצא טראמפ מחשבונות המדיה החברתית שברשותו בגין התססה וחשש מכך שילבה את האלימות הגואה גם בימים האחרונים לכהונתו.

קונגרס, בית הנבחרים, תומכי טראמפ, וושינגטון (צילום: רויטרס)
צילום: רויטרס

יחד עם סיפורי הזוועות, מתגלים גם סיפורי גבורה מאותו הערב: השוטר יוג'ין גודמן תועד בעודו מנסה להרחיק את ההמון בשעה שפרץ בסערה למבנה. גודמן הבחין במתפרעים המתקרבים ישירות לעבר דלת פתוחה המובילה היישר לסנאט, ודלתותיו טרם ננעלו באותה השעה. גודמן הצליח לשטות במתפרעים, "לברוח" מהם ולגרום להם לרדוף אחריו. בכך, הסית אותם מלהגיע ישירות לסנאט. מאז גילוי הסרטון, גוברות הקריאות ברשת הקוראות להעניק לו את עיטור הגבורה.

שוטר מטעה מפגינים בוושינגטון (צילום: ללא, D-MARS, המרכז הישראלי למשימות אנלוגיות במאדים)
צילום: ללא, D-MARS, המרכז הישראלי למשימות אנלוגיות במאדים

במהלך אותו הערב, מת מפצעיו שוטר שהוכה על ידי המפגינים באמצעות מטף לכיבוי אש. שוטר נוסף שעבד בערב האירוע התאבד שלושה ימים לאחר מכן. כמו כן, במהלך האירועים נהרגו 4 אזרחים נוספים, ובהם אישה אחת שנורתה על ידי כוחות המשטרה וגבר אחד שככל הנראה נרמס למוות במהלך תגרה במקום.