עאדל עבדל-בארי, יד ימינו של אוסאמה בן לאדן שעליו נגזרו 25 שנים בכלא האמריקאי, מסתובב חופשי ברחובות לונדון לאחר שקיבל שחרור מוקדם. הטרוריסט ואיש התעמולה נעצר בשנת 1999, לאחר שלקח חלק במתקפות הרצחניות על שגרירויות ארה"ב בקניה ובטנזניה ב-1998, בהן נהרגו 224 בני אדם.

הסיבה לקיצור עונשו של עבדל-בארי, כפי שפורסמה בכלי תקשורת בעולם, היא מצבו הבריאותי. עורכי דינו הצליחו לשכנע את השופטים כי הוא נתון בסכנה בעקבות מגפה הקורונה, מאחר שהוא סובל מהשמנה חריגה ו"מצבו שברירי". למרות זאת, בתמונות שפורסמו ב"סאן", נראה הטרוריסט פותח את הדלת לשליחים שמביאים לביתו רהיטים חדשים, כשהוא זקוף, לא נראה שמן במיוחד ולא זקוק לסיוע כלשהו.

עאדל עבדל-בארי (צילום: DAVID NEW - THE SUN)
צילום: DAVID NEW - THE SUN

הסערה בממלכה סביב חזרתו של האב לשישה החלה עוד לפני מספר שבועות, כשפורסם כי הבית ששווה יותר ממיליון פאונד בו הוא מתגורר עם משפחתו בצפון מערב לונדון ניתן לו במימון המדינה.

משטרת לונדון דורשת לחייב את עבדל-בארי ברישום ובדיווח של כל פרטיו האישיים. אם הצעד יאושר בבית משפט, יהיה עליו להצהיר על כל תכנון של נסיעה ולספק את פרטי כל חשבונות הבנק ומספרי הטלפון שברשותו. על פי דיווחים בבריטניה, הוא מתכוון לעבור דירה ונעזר בעורך דין כדי לוודא שזה יקרה במהרה.